در دسته ۸۷+ کیلوگرم زنان در حالی که امکان کسب سهمیه برای ایران وجود داشت اما این شانس از دست رفت.
کد خبر: ۱۳۲۰۴۸۲

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا ، وزنه برداری  ایران در بخش زنان  با وجود اینکه دو نماینده در رنکینگ دسته ۷۶ و ۸۷+ کیلوگرم داشت اما موفق به کسب سهمیه المپیک نشد.

طبق قانون نفراتی که دنبال کسب سهمیه هستند یا باید جزو هشت نفر اول رنکینگ قرار می گرفتند و یا بهترین وزنه بردار قاره خود می شدند.

دو نماینده ایران شانسی برای قرار گرفتن جزو هشت نفر اول رنکینگ نداشتند. البته الهام حسینی کار سختی برای کسب سهمیه بهترین وزنه بردار قاره آسیا را هم داشت چون امتیاز او کم بود. در این وزن عنوان بهترین وزنه بردار قاره به نماینده لبنان رسید که امتیاز او ۲۵۳۵ بود اما  حسینی ۱۵۰۵ امتیاز کسب کرده بود.

نکته دیگر این است بالاتر از حسینی دو وزنه بردار ترکمستان و فیلیپین نیز قرار داشتند.

در دسته ۸۷+ کیلوگرم شانس پریسا جهانفکریان بیشتر بود. او برای کسب عنوان بهترین وزنه بردار قاره آسیا تنها یک رقیب از مغولستان داشت. نکته این است جهانفکریان در قهرمانی آسیا شرکت نکرد و شاید اگر این مسابقات حضور داشت می توانست این شانس را داشته باشد که  با پشت سر گذاشتن رقیب مغولستانی خود به سهمیه المپیک برسد. مهمتر اینکه وزنه بردار مغولستان هم در قهرمانی آسیا شرکت نکرد.

البته در وزن ۸۷+ کیلوگرم هنوز یک سهمیه باقی مانده است. با توجه به اینکه نماینده ای از قاره آفریقا در این وزن وجود نداشت، یک سهمیه این قاره باقی مانده است از این رو فدراسیون جهانی اعلام کرد تصمیم در این  مورد را بعدا اعلام می کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها