فرمانده انتظامی استان کرمان  از کشف 627 کیلو مرفین در عملیات پلیس استان با همکاری اطلاعاتی پلیس استان خراسان جنوبی خبر داد. 
کد خبر: ۱۳۱۸۷۴۵
به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛سردار عبدالرضا ناظری اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان خراسان جنوبی با انجام اقدامات اطلاعاتی دقیق و بسیار گسترده خود از قصد قاچاقچیان فرا استانی برای انتقال یک محموله سنگین مواد مخدر از شرق کشور به استان کرمان و سپس به مرکز کشور مطلع و در ادامه با تکمیل اقدامات اطلاعاتی از ورود این محموله به حوزه استان کرمان از طریق یک دستگاه کامیون مطلع شدند و بلافاصله این خبر مهم را به پلیس استان کرمان اطلاع دادند.

وی افزود:در همین رابطه ماموران پلیس امنیت عمومی استان کرمان در پی هدايت اطلاعاتی پلیس امنیت و یگان تکاوری دهسلم استان خراسان جنوبی و با استقرار  و ردزنی های ماموران پلیس شهرستان کرمان موفق شدند این کامیون را هنگام تردد در محور شهداد-کرمان شناسایی و متوقف کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: در این عملیات مأموران راننده کامیون را دستگیر و در بازرسی از آن نیز 627 کیلو و600گرم مرفین و یک کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای در چندین قسمت آن جاساز شده بود را کشف و به حول و قوه الهی در سایه این عملیات پلیسی فرا استانی از انتقال و توزیع این محموله در مناطق مختلف کشور جلوگیری کردند.

گفتنی است، مرفین یکی از ترشحات حاصله از گیاه خشخاش است که به دلیل تاثیر بر قسمت های خاصی از اعصاب در تولید برخی مواد دارویی کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرد اما مصرف تدخینی آن شدیدا اعتیاد آور است و خیلی زود فرد مصرف کننده دچار وابستگی روانی و جسمانی شدیدی به این ماده و سایر مواد افیونی می شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها