jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۸۷۴۴   ۱۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۲:۰۸

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، بهترین زمان ورزش برای افرادی که در معرض دیابت هستند، عصرها است.

title

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، بهترین زمان ورزش برای افرادی که در معرض دیابت هستند، عصرها است.

به گفته محققان این بررسی، ورزش در عصر باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود و کنترل سطح قند خون آسانتر می‌شود.

متخصصان دانشگاه کاتولیک استرالیا تعادای از افراد در معرض خطر دیابت را تحت بررسی قرار دادند و دریافتند انجام ورزش در اوایل شب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و گروهی که در اوایل شب ورزش می‌کردند غلظت گلوکز شبانه کمتری داشتند.

پژوهشگران باور دارند، ورزش همچنین موجب می‌شود تا جلوی پیشرفت مرحله پیش دیابت به دیابت کامل گرفته شود بنابراین در افراد دیابتی یا افراد در معرض خطر دیابت، در کنار رعایت اصول تغذیه‌ای و استفاده از داروهای مناسب و توصیه شده، ورزش یکی از راه‌هایی است که می‌تواند در پیشگیری و درمان دیابت نقش مهمی داشته باشد.

به گفته ترین موهولد، محقق ارشد بررسی اخیر یافته‌های این مطالعه برای بیماران دیابتی که معمولاً دارای مشکلات تنظیم گلوکز هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها