رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: آب‌های زیرزمینی حوزه پسماند محمد آباد باید مورد آزمایش قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: آب‌های زیرزمینی حوزه پسماند محمد آباد باید مورد آزمایش قرار گیرد.
کد خبر: ۱۳۱۷۲۰۶

به گزارش  جام جم آنلاین قزوین، حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان در بازدید از مرکز دفن زباله محمدآباد به ضرورت آزمایش آب‌های زیرزمینی مجاور این مرکز اشاره کرد و گفت: آزمایش مجدد آب‌های زیرزمینی باید توسط شرکت سهامی آب منطقه‌ای انجام شود.

حجت الاسلام قدرتی، فعال شدن کارخانه بازیافت، نصب دوربین با نظارت اداره محیط زیست جهت کنترل ورود و خروج ماشین‌های حامل زباله، فراهم نمودن امکانات بهداشتی برای کارگران، فنس کشی اطراف سایت، ایجاد فضای سبز، حفر چند حلقه چاه و جمع اوری زباله‌ها از سطح مرکز از جمله اقدامات صورت گرفته طی چند ماهه گذشته بوده است.

وی با تاکید بر لزوم به روز رسانی دستگاه بازیافت زباله در سایت محمدآباد، گفت: این امرباید با آخرین فناوری روز بوده و به گونه‌ای صورت گیرد که محصول آن قابل فروش باشد تا با وجود حدود ۷۰۰ تن طلای سیاه که روزانه وارد این سایت می‌شود، درصدد درآمد زایی و جبران هزینه‌های صورت گرفته از طریق مرتبط با خود زباله و پسماند‌ها انجام شود، اما تا تحقق این امر باید همه شهرداری‌ها به تناسب زباله تحویلی در تامین هزینه سایت سهیم باشند و مدیریت هم با شهرداری مرکز استان اعمال گردد.

مقام ارشد قضایی استان اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله را راهکار اساسی حل مشکلات سایت محمدآباد دانست و یادآور شد: افرادی که در سطح شهر برای ارتزاق خود اقدام به جمع‌آوری و تفکیک زباله می‌کنند، باید شناسایی و برای اجرای این کار ساماندهی شوند.

وی با تاکید بر لزوم بررسی و صحت‌سنجی قرارداد‌های پیمانکاری سایت محمدآباد توسط سازمان بازرسی افزود: با وجود اینکه اصل بر صحت است، اما شبهاتی درباره برخی از قرارداد‌های منعقده از جهت انطباق با قوانین وجود دارد که باید با حضور کارشناس بازرسی کل استان مورد بررسی و پایش قرار گیرند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها