توانمندی‌های فناوران ایرانی در تولید ربات‌ درخشید

«سورنا» در جمع 10 ربات برتر جهان در سال 2020

دستگاهی مکانیکی ساخته شده که قادر به انجام احیای قلبی ریوی است و اطلاعات مربوط به بیمار را جمع آوری می کند. این دستگاه به امدادگران کمک می کند.
کد خبر: ۱۳۱۶۹۷۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، برای نخستین بار یک ربات امدادگر ساخته شده تا فرایند فشار بر قفسه سینه در آمبولانس را روی بیمار انجام دهد. به این ترتیب نیروهای انسانی فرصت می‌یابند تا درمان‌های حیاتی دیگر را انجام دهند.

سرویس آمبولانسSCAC در انگلیس این فناوری را در وسایل نقلیه خود به کار می‌گیرد که LUCAS ۳ نام دارد.
دستگاه مذکور یک سیستم مکانیکی است که می‌تواند احیای قلبی ریوی (CPR) را از زمان رسیدن امداگران به صحنه و طی سفر بیمار به بیمارستان بدون وقفه انجام دهد.
 
ربات کمک امدادگر بیمار را احیا می کند + عکس

احیای قلبی ریوی سبب می‌شود زمانیکه فرد بیهوش است و نفس نمی‌کشد، اکسیژن و خون در بدن او جریان یابند. البته این ربات ارزان نیست و بهای آن ۱۱ هزار و ۸۵۹ پوند اعلام شده است.

هنگامیکه امدادگران به محل مورد نظر می رسند و عمل احیای قلبی ریوی را آغاز می‌کنند، فرایند انتقال عملیات از انسان به دستگاه فقط ۷ ثانیه طول می‌کشد.
 
ربات کمک امدادگر بیمار را احیا می کند + عکس

این سیستم مجهز به بلوتوث است و می‌توان میزان فشار به قفسه سینه، عمق و دستورالعمل‌هایی خاص را در آن تنظیم کرد. همچنین دستگاه قادر به جمع آوری اطلاعاتی است که پس از رویداد قابل بررسی هستند و در اختیار پزشکان قرار می‌گیرند.


برچسب ها: ربات احیا امدادگر
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها