jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۶۹۷۰   ۰۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۳

دستگاهی مکانیکی ساخته شده که قادر به انجام احیای قلبی ریوی است و اطلاعات مربوط به بیمار را جمع آوری می کند. این دستگاه به امدادگران کمک می کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، برای نخستین بار یک ربات امدادگر ساخته شده تا فرایند فشار بر قفسه سینه در آمبولانس را روی بیمار انجام دهد. به این ترتیب نیروهای انسانی فرصت می‌یابند تا درمان‌های حیاتی دیگر را انجام دهند.

سرویس آمبولانسSCAC در انگلیس این فناوری را در وسایل نقلیه خود به کار می‌گیرد که LUCAS ۳ نام دارد.
دستگاه مذکور یک سیستم مکانیکی است که می‌تواند احیای قلبی ریوی (CPR) را از زمان رسیدن امداگران به صحنه و طی سفر بیمار به بیمارستان بدون وقفه انجام دهد.
 
ربات کمک امدادگر بیمار را احیا می کند + عکس

احیای قلبی ریوی سبب می‌شود زمانیکه فرد بیهوش است و نفس نمی‌کشد، اکسیژن و خون در بدن او جریان یابند. البته این ربات ارزان نیست و بهای آن ۱۱ هزار و ۸۵۹ پوند اعلام شده است.

هنگامیکه امدادگران به محل مورد نظر می رسند و عمل احیای قلبی ریوی را آغاز می‌کنند، فرایند انتقال عملیات از انسان به دستگاه فقط ۷ ثانیه طول می‌کشد.
 
ربات کمک امدادگر بیمار را احیا می کند + عکس

این سیستم مجهز به بلوتوث است و می‌توان میزان فشار به قفسه سینه، عمق و دستورالعمل‌هایی خاص را در آن تنظیم کرد. همچنین دستگاه قادر به جمع آوری اطلاعاتی است که پس از رویداد قابل بررسی هستند و در اختیار پزشکان قرار می‌گیرند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو