jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۵۹۲۷   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۶:۰۶

رئیس گروه مبارزه با بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی خراسان شمالی:

نیم ساعت قبل از اندازه گیری فشار خون این نوشیدنی ها را مصرف نکنید

رئیس گروه مبارزه با بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: نیم ساعت قبل از اندازه گیری فشار خون، سیگار یا چای و یا قهوه مصرف نکنید و فعالیت شدیدی انجام نشود.

title

به گزارش جام جم آنلاین، روح اله یزدانی درخصوص اندازه گیری صحیح فشار خون گفت: قبل و حین اندازه گیری از حرکت دادن دست، حرف زدن، تکان دادن و یا جابجا کردن دستگاه خودداری کنید.

وی بیان کرد: برای اندازه گیری فشار خون از دست راست و در وضعیت نشسته روی صندلی و با تکیه گاه مناسب انجام شود.

یزدانی تاکید کرد: زیر دستی که قرار است فشار خون اندازه گیری شود، دارای تکیه گاه باشد (روی میز) و بطور افقی هم سطح با قلب قرار گیرد و زانوها در حال آویزان قرار نگیرند و زیر پا تکیه گاه داشته باشد.

وی با اشاره به این که نیمی از جمعیت ایران بیش از میزان مورد نیاز خود غذا می خورند، گفت: در ایران، تقریبا یک نفر از هر پنج نفر افراد 18 سال و بالاتر به فشار خون بالا مبتلا هستند.

رئیس گروه مبارزه با بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اگر تاکنون به بیماری فشار خون بالا مبتلا نشده اید، برای تشخیص بموقع، حداکثر هرسال یک بار فشار خون خود را اندازه گیری کنید.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر