jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۵۳۷۷   ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۳:۱۲

دانشمندان آمریکایی به سوالات مطرح شده درباره ارتباط میان مصرف مواد غذایی قلیایی و نابودی کووید ۱۹ پاسخ دادند.

title

به گزارش جام جم آنلاین، میزان اسیدی یا قلیایی بودن مواد غذایی را با پی اچ (PH) نشان می‌دهند. در روند فرآیند هضم غذا، اسید معده باعث شکسته شدن مواد غذایی شده و پی اچ معده را در سطح ۲ تا ۳.۵ تنظیم می‌کند.

با این حال، زمانی که فرد مواد غذایی که دارای ماهیت اسیدی بالایی هستند، مصرف می‌کند این امر باعث ایجاد احساس ناخوشی شده و سطح اسید در بدن افزایش می‌یابد و در نتیجه مشکلات گوارشی مانند رفلکس اسید معده بروز می‌کند.

شایعاتی در میان مردم رواج یافته که مدعی هستند مصرف مواد غذایی قلیایی می‌تواند باعث کشته شدن ویروس کرونا در بدن شود. این شایعات شامل این سخن است که سطح پی اچ کووید ۱۹ بین ۵.۵ تا ۸.۵ است و به منظور خلاصی از ویروس افراد باید غذا‌های قلیایی مصرف کنند.

دانشمندان در پاسخ به چنین شایعاتی می‌گویند این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد. متخصصان دانشگاه کالیفرنیا تاکید دارند در واقع ویروس به خودی خود هیچ خاصیت اسیدی یا قلیایی ندارد. حقیقت این است که مقیاس پی اچ تنها در مواد محلول در آب کاربرد دارد و ویروس‌ها در این رده دسته بندی نمی‌شوند.

همچنین غیرممکن است که یک رژیم غذایی بتواند باعث تغییر سطح پی اچ سلول‌های خونی و یا بافت‌ها شود. واقعیت این است که بدن به طور طبیعی اقدام به تنظیم اسیدی یا قلیایی بودن بدن می‌کند و این موضوع را فرد نمی‌تواند با انتخاب مواد غذایی مختلف تغییر دهد.

اگرچه رژیم غذایی قلیایی تاثیری در مبارزه با ویروس کرونا ندارد، اما مصرف این غذا‌ها به بدن برای مقابله با مواد غذایی اسیدی و رفلاکس معده کمک می‌کند. همچنین مصرف مواد غذایی قلیایی کارکرد مواد مغذی دیگر را بهبود بخشیده و سطح اسیدی دستگاه گوارش را تحت کنترل نگه‌می‌دارد.

از مواد غذایی قلیایی که می‌توانید آن‌ها را به رژیم غذایی روزانه خود بیافزایید می‌توان به لیمو، آووکادو، کرفس، اسفناج، سیر، خیار، کلم بروکلی، فلفل دلمه ای، و موز اشاره کرد. بهتر است برای جلوگیری از مشکلات گوارشی از زیاده روی در مصرف مواد غذایی اسیدی خودداری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر