jamejamonline
زنجان عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۵۶۸   ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۲۰:۱۱

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان :

تزریق روزانه واکسن به ۳۵۰ داوطلب زنجانی

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: روزانه به ۳۵۰ داوطلب زنجانی واکسن کنژوگه تزریق می‌شود و تا سه روز آتی واکسیناسیون دُز اول به اتمام می‌رسد.

title
به گزارش جام جم آنلاین زنجان؛ پرویز قزلباش در نشست خبری  به صورت ویدئو کنفرانس ، با اشاره به اینکه واکسیناسیون کرونا افراد بالای ۸۰ سال در استان همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: زنجان آمادگی واکسیناسیون همزمان گروه سنی بالای ۸۰ سال و ۷۵ سال را دارد و منتظر اعلام وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۰۰۰ زنجانی داوطلب شرکت در آزمایش بالینی واکسن مشترک ایران و کوبا شدند، افزود: این واکسن روزانه به حدود ۳۵۰ داوطلب زنجانی تزریق می‌شود و اگر با این سرعت واکسیناسیون ادامه پیدا کند، تزریق دُز اول واکسن کنژوگه در استان زنجان به اتمام می‌رسد و مراقبت‌های لازم و تحلیل‌ها انجام می‌شود. گفتنی است دُز دوم تزریق این واکسن ۲۸ روز پس از تزریق دُز اول انجام خواهد شد.
این مسئول با بیان اینکه امروز هیچ یک از شهرستان‌های استان زنجان رنگ قرمز کرونایی ندارد، تصریح کرد: شهرستان‌های ایجرود، سلطانیه و ماه‌نشان در وضعیت زرد کرونایی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از نگرانی‌های موجود در خصوص بازگشت وضعیت بیماری کرونا به رنگ قرمز با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا محدودیت‌های کرونایی به صورت جدی در عید سعید فطر اعمال خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها