jamejamonline
آذربایجان شرقی کد خبر: ۱۳۱۳۶۰۷   ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۶:۲۸

 مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی

نخستین مجوز گردشگری شیلات در آذربایجان‌شرقی صادر شد

 مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: نخستین مجوز گردشگری شیلاتی از سوی اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با هماهنگی شیلات استان در شهرستان چاراویماق صادر شد.

به گزارش جام جم آنلاین آذربایجان شرقی ، قاسم جفروند اظهار کرد: گردشگری شیلاتی یکی از بخش‌های کارآمد و با ظرفیت صنعت شیلات استان محسوب می‌شود که آذربایجان شرقی با دارا بودن اراضی و مزارع پر رونق، ظرفیتی بی‌نظیر در این حوزه را دارا است و در یک سال آینده با آغاز فعالیت چند مرکز گردشگری شیلاتی در استان، شاهد رونق این بخش خواهیم بود.

وی یادآور شد: مجموعه گردشگری چاراویماق در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع و در اراضی روستای حاجی‌کند این شهرستان در حاشیه رودخانه آیدوغموش ایجاد شده و عمده فعالیت آن پرورش ماهی قزل‌آلا است، با توجه به اینکه این مرکز در مسیر گردشگری به آبگرم «منیشگه» قرار دارد هرساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران بوده و در فصول بهار و تابستان به عنوان یکی از مراکز شناخته شده گردشگری شهرستان به ارائه خدمات می‌پردازد.

جعفروند همچنین خاطر نشان کرد: منطقه آزاد ارس و حاشیه جاده مرزی جلفا – سیه رود از ظرفیت بالایی در این زمینه برخوردار می ‌باشد، بر این اساس پرورش دهندگان منطقه یاد شده می‌ توانند با هماهنگی این مدیریت نسبت به اخذ مجوز گردشگری شیلاتی اقدام کنند و بر این اساس شیلات نیز حمایت ‌های لازم را انجام می دهد.

وی اظهار کرد: سایر شهرستان ‌های استان از جمله شهرستان‌ های هشترود و چاراویماق نیز از شهرستان‌های با ظرفیت آذربایجان شرقی در حوزه کشاورزی است که رونق بخشی به گردشگری شیلاتی آن در دستور کار این مدیریت قرار گرفته که در این راستا نخستین مجوز گردشگری شیلاتی آن نیز در چاراویماق صادر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: