jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۳۱۲۷۲۱   ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۷

هواوی در سال 2020 با معرفی هدفون بی‌سیم FreeBuds Pro، هدفون‌های استریو و کاملاً بی‌سیم (TWS) را به سطح تازه‌ای رساند. این موفقیت‌ها در محصولات صوتی جدید از سوی هواوی ادامه پیدا کرد؛ اما راز این موفقیت در آزمایشگاه صوتی پیشرفته هواوی پنهان بوده که به تازگی درهای آن به روی مشتاقان باز شده است.

نگاهی به آزمایشگاه پیشرفته صوتی هواوی؛ رمز موفقیت هواوی در ارائه محصولات صوتی باکیفیت
 
هدفون‌های True Wireless Stereo (TWS) این امکان را به شما می‌دهند تا به دور از سیم‌های دست‌وپاگیر، بتوانید به موسیقی دلخواهتان گوش کنید. همچنین هدفون‌های TWS دارای قابلیت حذف نویز فعال (ANC) بوده که دریافت صدایی شفاف را حتی در شلوغ‌ترین مکان‌ها امکان‌پذیر می‌کند.

اخیراً هواوی درهای آزمایشگاه ضد انعکاس صدای خود را برای اولین بار بر روی جهانیان گشوده است تا کاربران از چگونگی دستیابی هوآوی به موفقیت‌های عظیم در زمینه حذف و کاهش نویز در هدفون‌های TWS پی ببرند.

این اتاق ضد انعکاس صدا که در آزمایشگاه تحقیق و توسعه هوآوی واقع شده است، افزون بر مقاوم بودن در برابر نویزهای بیرونی، مانع از به وجود آمدن پژواک صدای درونی هم می‌شود. به این ترتیب، متخصص‌های هوآوی یک محیط شبیه‌سازی بی‌نظیر در اختیار دارند و می‌توانند به شکلی دقیق به آزمایش و تحلیل صداها و پارامترهای آن بپردازند.

در محفظه‌ی ضد پژواک هواوی خبری از دیوار یا سقف‌های معمول نیست و در عوض تمام اتاق توسط پنل‌های کاهنده نویز و جاذب صدا پوشانده شده است. این پنل‌ها که دارای برآمدگی و فرورفتگی هستند، از مواد جاذب صوت ساخته شده‌اند و با دریافت صدا، مانع از به وجود آمدن انعکاس آن در اتاق می‌شوند.
 
نگاهی به آزمایشگاه پیشرفته صوتی هواوی؛ رمز موفقیت هواوی در ارائه محصولات صوتی باکیفیت

همچنین متخصصان هواوی با هدف شبیه‌سازی گوش انسان و پردازش‌هایی که پیش از شنیده شدن بر روی اصوات انجام می‌شود، یک شبیه‌ساز مدرن طراحی کرده‌اند که اثر لاله و کانال گوش بر صدا را شبیه‌سازی می‌کند. داخل این شبیه‌ساز منحصر‌به‌فرد، یک جفت میکروفون چندجهته مینیاتوری قرار دارد که در نزدیکی پرده گوش قرار گرفته تا صدا را پس از شبیه‌سازی تأثیر ساختار گوش بر آن، به خوبی ضبط کند.

آزمایشگاه صوتی پیشرفته هواوی به بلندگوهای مختلف در جهت‌های متفاوت مجهز است که قادر به پخش صدا با دامنه فرکانسی مختلف هستند. به این ترتیب مهندسان هوآوی می‌توانند نویزهای صوتی مختلف موجود در دنیای واقعی را به طور کامل بازتولید کنند؛ سپس این نویز توسط شبیه‌ساز گوش انسان دریافت و ثبت می‌شود تا ویژگی‌های صوتی آن بررسی شود. در نهایت، از اطلاعات به دست آمده در توسعه و بهبود فناوری‌های حذف نویز استفاده می‌شود.
 
نگاهی به آزمایشگاه پیشرفته صوتی هواوی؛ رمز موفقیت هواوی در ارائه محصولات صوتی باکیفیت

در همین راستا و پیش از معرفی ایرباد HUAWEI FreeBuds 4i، متخصصان هواوی عملکرد این هدفون را در کاهش نویز و در محیط‌های عمومی پر ازدحام، همچون ایستگاه‌های مترو، کافه‌ها و... آزمایش کرده‌اند تا از عملکرد مناسب آن در کاهش نویز در همه شرایط، اطمینان حاصل کنند.

آزمایشگاه‌های صوتی هواوی در سراسر جهان

این آزمایشگاه ضد پژواک تنها یکی از آزمایشگاه‌های متعدد هوآوی است. دپارتمان صوتی هوآوی دارای شش مرکز تحقیق و توسعه در مناطق مختلف دنیاست و بیش از 300 مهندس در این زمینه به فعالیت مشغول هستند.

در اروپا که پژوهش در حوزه صدا پیشرفته‌تر است، هوآوی آزمایشگاه‌های متعددی چون German Acoustic Research Center را تأسیس کرده که به تحلیل نویز و توسعه الگوریتم‌های ضد نویز مبتنی بر هوش مصنوعی مشغول هستند. همچنین مرکز Finnish Multimedia Audio Lab به آزمایش‌های کاهش نویز بر روی محصولات صوتی می‌پردازد.

تنوع بالای محصولات صوتی هواوی

هوآوی به لطف زیرساخت‌های فنی قدرتمند، ظرف سه سال اخیر بیش از 30 محصول صوتی در پنج دسته مختلف عرضه کرده است. این کمپانی بی‌وقفه در حال سرمایه‌گذاری بر روی تحقیق و نوآوری در چهار حوزه مختلف، شامل افزایش سهولت استفاده از محصول، کاهش نویز، بهبود کیفیت صدا و ارتباط بی‌سیم بوده است.
 
نگاهی به آزمایشگاه پیشرفته صوتی هواوی؛ رمز موفقیت هواوی در ارائه محصولات صوتی باکیفیت

هواوی به عنوان شرکت پیشگام در حوزه هدفون‌های TWS، در سال 2020 هدفون پرچم‌دار FreeBuds Pro را عرضه کرد که تحول بی سابقه‌ای را در کاهش نویز رقم زد. HUAWEI FreeBuds 3 نیز با طراحی Open-fit توانست به یک الگوی جدید در زمینه حذف نویز تبدیل شود.

همچنین هدفون بی‌سیم جدید هواوی با نام FreeBuds 4i نیز موفق شده از نگاه رسانه‌ها به عنوان برترین هدفون TWS از نظر حذف نویز شناخته شود. این هدفون دارای کیفیت صدای عالی و تا 10 ساعت دوام باتری در پخش بی‌وقفه موسیقی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر