jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۱۱۹۱۳   ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۶:۲۳

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

پرواز به ۳۹کشور انجام نمی‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در کشورهای پرخطر از نظیر کرونا ارائه تست منفی کرون با اعتبار ۹۶ ساعت در مبدا از شرایط پذیرش مسافر است، همچنین در مقصد انجام تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافران بالای هشت سال ضروری است.

به گزارش جام جم آنلاین، محمد حسن ذیبخش در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت تعلیق پروازهای بین‌المللی کشورمان به علت شیوع کرونا در کشورها، اظهار داشت: در حال حاضر به علت شیوع کرونا در برخی کشورها، پروازها به ۳۹ کشور انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تعلیق پروازها به فرانسه به علت شیوع شدید کرونا در این کشور ادامه دارد، اضافه کرد: پروازهای انگلستان پس از بهتر شدن شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹ در این کشور از ۲۵ فروردین برقرار شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همچنین پروازهای ترکیه به صورت بسیار محدود انجام می‌شود و اغلب برای بازگرداندن ایرانیان مقیم ترکیه و یا اتباع ترکیه در ایران است.

ذیبخش افزود: به عنوان مثال در یک روز ۵ رفت و ۷ برگشت بین ایران و ترکیه انجام شده است، پیش از این در ایام نوروز به طور متوسط روزانه ۴۵ پرواز رفت و ۴۵ پرواز برگشت انجام می‌شد.

وی تاکید کرد: شرط پذیرش مسافر تست منفی کرونا است و در صورت مشکوک بودن مسافران از نظر ابتلا به کرونا، قرنطینه در هتل فرودگاه امام خمینی (ره) با هزینه مسافران انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در کشورهای پرخطر از نظیر بیماری کرونا ارائه تست منفی کرون با اعتبار ۹۶ ساعت در مبدا از شرایط پذیرش مسافر است، همچنین در مقصد انجام تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافران بالای هشت سال ضروری است.

ذیبخش اضافه کرد: تردد در سایر کشورها نیز با ارائه تست منفی کرونا با اعتبار ۹۶ ساعت در مبدا و انجام مراقبت پس از ورود به کشور و انجام تست مجدد در صورت مشکوک بود فرد، بلامانع است.

وی تأکید کرد: مسافران باید دقت کنند که ارائه نتیجه آزمایش کرونا فقط از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت خارجه ایران در کشورهای مبدا، اعتبار دارد.

بنا بر این گزارش، از شنبه 28 فروردین پروازها به فرانسه تعلیق شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها