jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۱۳۸۹   ۳۰ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۰:۰۶

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

بیماران نباید تغییر مصرف یا زمان دارو را بدون مشورت پزشک را انجام دهند

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بیماران نباید تغییر مصرف یا زمان دارو را بدون مشورت پزشک را انجام دهند

title

به گزارش جام جم آنلاین، مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بیماران، به ویژه مبتلایان به بیماری های مزمن و صعب العلاج، نباید بدون مشورت با پزشک معالج، اقدام به قطع مصرف دارو و یا ایجاد تغییر در زمان و میزان مصرف داروی خود نمایند.

دکتر سینا شهرکی ادامه داد: بیمارانی که انسولین مصرف می کنند، قبل از اقدام به روزه داری، حتما بایستی با پزشک معالج خود مشورت نمایند تا پس از معاینه دوز داروهای آنها بررسی گردد.

وی ادامه داد: روزه داری برای برخی از بیماران دیابتی، بنابر تشخیص پزشک معالج، می تواند مفید باشد اما به هیچ عنوان نباید بدون مشورت با پزشک، دست به تغییر خودسرانه در میزان دوز مصرفی دارو و رژیم غذایی خود بزنند.

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: در تمامی بیماران دیابتی، کنترل مرتب قند خون در طول روز، بسیار مهم می باشد.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر