رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی به جام جم آنلاین گفت:

تجربه بورس سرمایه اجتماعی را از بین برد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی

افزایش ۲۵ درصدی دریافت مالیات در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از افزایش ۲۵ درصدی دریافت مالیات ۱۴۰۰ در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: سه برابر وصول مالیات، منابع وارد استان می‌شود
کد خبر: ۱۳۱۰۹۶۲


به گزارش جام جم آنلاین آذربایجان شرقی، داود بهبودی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به دخل و خرج بودجه 1400 آذربایجان شرقی اظهار داشت: درآمدهای استان در قالب وصول درآمدهای مالیاتی، گمرکات و غیره بوده که 90 درصد آنها را درآمدهای مالیاتی تشکیل می‌دهد.
وی با بیان اینکه تقریبا 5200 میلیارد تومان پیش‌بینی درآمدی برای آذربایجان شرقی در سال 1400 داریم، افزود: 4500 میلیارد تومان از این درآمدها، از محل دریافت مالیات است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه میزان دریافت مالیات در استان، حدود 25 درصد افزایش داشته است، گفت: پیش‌بینی های درآمد مالیاتی حدود هزار میلیارد تومان بیش از سال گذشته است که این افزایش، کمتر از نرخ تورم بوده است.
وی درآمد گمرکات و ادارات را نزدیک به 700 میلیارد تومان در سال 1400 عنوان کرد و ابراز داشت: انتظار داریم درصد بالایی از این درآمدها در سال جاری محقق شود.
بهبودی با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما برای اعتبارات وارده به استان در پروژه‌های ملی و استانی هم، حدود 16 هزار میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: این یعنی، سه برابر وصول مالیات، منابع وارد استان می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته هم، چنین بوده ولی امسال شفاف تر شده است، تصریح کرد: اکنون، منابع و مخارج استان‌ها کاملا مشخص و شفاف در بودجه 1400 درج شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، در مورد رتبه اعتباری و هزینه ای استان در مقایسه با سایر استان ها، افزود: از لحاظ درآمد و هزینه، رتبه هفتم را داریم که طبق آمایش سرزمینی و جمعیتی، رتبه منطقی است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها