jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۰۷۳۴   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۲۰:۲۱

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا:

واکسیناسیون کادر درمان هنوز ناقص است

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا معتقد است هزینه خرید و مدیریت واکسن در کشورهای فعال در امر واکسن ضدکرونا در حال بازدهی است ولی ما هنوز شاهد واکسیناسیون کادر درمان خود نیستیم.

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود مردانی در گفتگو با فارس با بیان اینکه هنوز بویی از تعطیلی تهران از فضای شهر بلند نشده است، اظهار کرد: نظر ستاد تعطیلی عمومی در شهرهای قرمز بود که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: متاسفانه با پیک موج چهارم روبرو هستیم و روز گذشته شخصا بیش از 80 بیمار بستری را دیده‌ام.

مردانی گفت: بیمارستان ها مملو از بیماران کرونایی است و آی سی یو ها جا ندارد.

وی ادامه داد: پرستاران و پزشکان که در تعطیلات جایی نرفتند، خسته و درمانده هستند و کشش آنچنانی برای ادامه کار ندارند.

این متخصص بیماری های عفونی انگیزه اصلی این تصمیم را ناظر بر قطع گردش سریع ویروس در سطح جامعه دانست و تاکید کرد: صد در صد نمی توان ویروس را در سطح جامعه کنترل نمود.

مردانی تعطیلات عید را یکی از عوامل بروز گونه بریتانیایی کرونا در کشور و غالب شدن آن در سطح شهرها عنوان کرد و گفت: یکی دو ماه پیش موارد بریتانیایی تک بودند ولی امروز یکی از اعضای خانواده به این نوع مبتلا شده و سایرین را مبتلا می کند.

وی مراجعه فامیلی به پزشک را از مشخصه های کرونای بریتانیایی دانست که به سرعت از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

وی با بیان این مطلب افزود: کشوری که تا 2 ماه پیش همه اماکن خود را تعطیل کرده بود، امروز دست به بازگشایی مدارس و ادارات و کارخانه ها زده است.

مردانی گفت: هزینه های خرید و مدیریت واکسن در چنین کشورهایی در حال بازدهی است ولی ما هنوز شاهد واکسیناسیون کادر پزشکی نیستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر