jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۰۷۳۴   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۲۰:۲۱

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا:

واکسیناسیون کادر درمان هنوز ناقص است

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا معتقد است هزینه خرید و مدیریت واکسن در کشورهای فعال در امر واکسن ضدکرونا در حال بازدهی است ولی ما هنوز شاهد واکسیناسیون کادر درمان خود نیستیم.

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود مردانی در گفتگو با فارس با بیان اینکه هنوز بویی از تعطیلی تهران از فضای شهر بلند نشده است، اظهار کرد: نظر ستاد تعطیلی عمومی در شهرهای قرمز بود که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: متاسفانه با پیک موج چهارم روبرو هستیم و روز گذشته شخصا بیش از 80 بیمار بستری را دیده‌ام.

مردانی گفت: بیمارستان ها مملو از بیماران کرونایی است و آی سی یو ها جا ندارد.

وی ادامه داد: پرستاران و پزشکان که در تعطیلات جایی نرفتند، خسته و درمانده هستند و کشش آنچنانی برای ادامه کار ندارند.

این متخصص بیماری های عفونی انگیزه اصلی این تصمیم را ناظر بر قطع گردش سریع ویروس در سطح جامعه دانست و تاکید کرد: صد در صد نمی توان ویروس را در سطح جامعه کنترل نمود.

مردانی تعطیلات عید را یکی از عوامل بروز گونه بریتانیایی کرونا در کشور و غالب شدن آن در سطح شهرها عنوان کرد و گفت: یکی دو ماه پیش موارد بریتانیایی تک بودند ولی امروز یکی از اعضای خانواده به این نوع مبتلا شده و سایرین را مبتلا می کند.

وی مراجعه فامیلی به پزشک را از مشخصه های کرونای بریتانیایی دانست که به سرعت از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

وی با بیان این مطلب افزود: کشوری که تا 2 ماه پیش همه اماکن خود را تعطیل کرده بود، امروز دست به بازگشایی مدارس و ادارات و کارخانه ها زده است.

مردانی گفت: هزینه های خرید و مدیریت واکسن در چنین کشورهایی در حال بازدهی است ولی ما هنوز شاهد واکسیناسیون کادر پزشکی نیستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر