jamejamonline
بوشهر کد خبر: ۱۳۱۰۴۴۶   ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۲۰

استان بوشهر همیشه در تاریخ خود پر فراز و نشیب بوده است . اما همیشه موقعیت مهمی برای حکومت وقت خود داشته و نقش بسزایی را در سیاست و اجتماع بازی کرده است .

حامد آبزن- کارشناس میراث فرهنگی؛

استان بوشهر از دوره قاجار تا اواخر دوره پهلوی همیشه دستخوش تغییرات تقسیمات کشوری بود تا اینکه  در سال ۱۳۵۲ مستقل شد و تا کنون به نام استان بوشهر با ده شهرستان خود را در پهنه خلیج فارس جا کرده است .

این استان با ظرفیت‌های بیشماری در حوزه های نفت و گاز ، صیادی ، واردات و صادرات ، فرهنگ و گردشگری برای ایران عزیز نقش آفرینی کرده است .

اما آنچه در این مجال کوتاه بدان خواهیم پرداخت ، در حوزه گردشگری است که سال ها مغفول واقع شده و باید با رویکرد نوین جهانی به پیشرفت در این صنعت نوپا پرداخت .

با شیوه های سنتی و گاها جهان سومی گام های کوتاهی برای رسیدن به غایت توسعه گردشگری برداشته می شود که این رویکرد باید جای خود را به آنچه امروز در دنیا رخ داده است ، بدهد .

آنچه در کشورهای توسعه یافته در صنعت گردشگری رخ می‌دهد، با حضور دولت و بخش خصوصی به موضوع رسیدگی شده است و پس از آن با هماهنگی دستگاههای مختلف این موضوع به سرانجام بوجود آمدن یک صنعت پایدار شده است.

موضوعی که در کشور و استان ما کمتر دیده می‌شود و ناهماهنگی دستگاهای اجرایی و گاها مانع های سر راه بخش خصوصی اجازه فعالیت آزادانه را نمی دهد تا کمتر شاهد توسعه صنعت گردشگری باشیم.

در سال های اخیر اغلب سرمایه‌گذاران با چالش های متعدد و گاها موانع اداری و سیستمی دچار شده اند که نشان از استدلال های مختلف از قانون و همچنین سیستم سنتی استعلام و پیگیری است که دلسردی را برای بخش خصوصی بوجود آورده است .

امروزه استان بوشهر بیش از هر چیز دیگری نیازمند نیروهای توانمند و جوانی است که با دانش و فرهنگ بومی منطقه آشنایی لازم و کافی را داشته و با مطالعه دانش روز دنیا موضوعات را در قالب رعایت سنت های استانی به پیشرفت صنعت گردشگری استان کمک کند .

تخصص در هر رشته و فعالیتی مختص مدرک آکادمی نیست و باید در کنار این موضوع ، مطالعه نیز باید صورت پذیرد .

سیستم پشت میزی برای کار جهادی معنا ندارد و نیروهای امروزی ما باید با سیستم جوان‌گرایی به توسعه همه بخش ها اقدام کنند .

تخصص در حوزه گردشگری ابتدا نیازمند همیاری بخش دولتی در سیستم آموزشی است تا با ورود رشته های مختلف گردشگری در کنار سایر رشته ها به آموزش و تشویق نسل جدید بپردازند و با یک برنامه دراز مدت صنعت گردشگری کشور را توسعه دهند .

امروز تمام برنامه کشور و استان بوشهر به توسعه زیرساخت اقامتی اختصاص داده شده و بسیاری از بخش های دیگر همچون حمل و نقل مغفول واقع شده که این موضوع فقط باعث خسارت به سرمایه‌گذاران بخش اقامتی می شود .

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳تا۶ سال امسال  انجام می شود

برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳تا۶ سال امسال انجام می شود

تنبلی چشم یا آمبلیوپی نوعی اختلال است که دید را کاهش می دهد وپیشرفت آن باعث کم بینایی یا نابینایی می شود. ازآنجایی که امبلیوپی بیماری به علت ظاهر سالم چشم قابل تشخیص نیست وتنها راه پیشگیری از تنبلی چشم، تشخیص بموقع عوامل ایجاد کننده ان است...

ضربه کرونا به کارگران

ضربه کرونا به کارگران

استان بوشهر با برخورداری از700کیلومترخط ساحلی مشترک با خلیج فارس،6میلیون اصله نخل و صنایع نفت و گاز در عسلویه زمینه های مساعد و فرصت کم نظیر را در اشتغالزایی فراهم کرده است.