۲هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی کشور از طریق ویدئو کنفرانس با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور، دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور افتتاح شد که از این تعداد ۴۴ مرکز مربوط به ایلام است
کد خبر: ۱۳۰۶۷۰۳

۲هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی کشور از طریق ویدئو کنفرانس با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور، دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور افتتاح شد که از این تعداد ۴۴ مرکز مربوط به ایلام است

به گزارش جام جم آنلاین  ایلام، این آیین در شهر ایلام با حضور دکتر نوذری  سرپرست استانداری ایلام در یکی از مراکز مثبت زندگی محله چالیمار برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی ایلام در حاشیه این آیین گفت: این مراکز در محله های مختلف شهری و روستایی استان افتتاح شده که در واقع با ایجاد آنها مردم با بهزیستی هم محله می شوند.

زهرا همتی مراکز مثبت زندگی را خدمت نوین این سازمان در سراسر کشور دانست و افزود: ایجاد این مراکز روند خدمات رسانی به مددجویان و عموم مردم را سرعت بخشیده و تاسیس این مراکز در نقاط مختلف شهری و روستایی استان موجب دسترسی آسان جامعه هدف به خدمات بهزیستی می شود بطوریکه ۲۲خدمت سطح یک بهزیستی از طریق این مراکز به بخش خصوصی ارایه می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تا پیش از تاسیس مراکز مثبت زندگی در برخی بخش ها و روستاهای استان نظیر زردلان، موسیان، شباب و ... مراکز بهزیستی وجود نداشت و مردم برای دریافت خدمات مجبور به مراجعه به شهرها و مرکز استان بوده اند، با ایجاد این مراکز مراجعه افراد به مراکز بهزیستی دور از محل سکونت کاهش و در نزدیکترین محل خدمات خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل بهزیستی ایلام تاکید کرد: پرونده خدمات رسانی مددجویان از طریق مددکاران این مراکز به روزرسانی شده و تمامی ۲۱ هزار مددجوی مستمری بگیر در نخستین مرحله مورد بازدید قرار گرفته و لیست آنها تکمیل شده است.

همتی یادآور شد: از طرف دیگر ایجاد این مراکز که توسط بخش خصوصی با نظارت بهزیستی اداره می‌شوند، نقش مهمی در اشتغال زایی در مناطق مختلف استان داشته بطوریکه زمینه اشتغال بیش از ۱۴۰نفر را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی محله‌ محور هستند، اضافه کرد: فعالیت این مراکز با توجه به پراکندگی در استان علاوه بر اینکه موجب توزیع عادلانه خدمات و سطح دسترسی‌های مردم شده همچنین تکریم ارباب رجوع و توجه به ارزش‌ها و فرهنگ‌های مردم در هر منطقه را نیز بدنبال دارد.

مدیرکل بهزیستی ایلام تاکید کرد: کلیه پروندهای مددجویان اعم از زنان سرپرست خانوار و معلولان به این مراکز واگذار خواهد شد.

لازم به ذکر است مراکز مثبت زندگی در راستای گسترش ماموریت ها، نیازها، انتظارات و مطالبات جامعه از سازمان بهزیستی، بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت های مردمی در قالب مراکز و موسسات غیردولتی و به منظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی و تخصصی از سوی سازمان بهزیستی راه اندازی شده اند.

فراخوان راه اندازی مراکز مثبت زندگی اردیبهشت ماه امسال بصورت سراسری توسط سازمان بهزیستی کشور اعلام و متقاضیان با ثبت نام در سامانه اعلام شده برای دریافت مجوز تاسیس این مراکز اقدام کردند

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها