jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۳۰۶۶۶۳   ۱۹ اسفند ۱۳۹۹  |  ۰۵:۰۶

بهتر است هرچه سریع‌تر با نشانه‌های هک شدن تلفن همراهتان آشنا شوید تا سریع‌تر مانع از دزدیده شدن اطلاعاتتان شوید.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، در دنیای امروز با گسترش دزدی‌هایی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد حفظ اطلاعات شخصی شما بسیار حیاتی و مهم است، اما کمتر کسی است که از امنیت دنیای مجازی و گوشی همراه خود اطلاعات کافی دارد و این می‌تواند باعث دزدی اطلاعات و هک شدن گوشی شما شود.

بهتر این هرچه سریع‌تر با نشانه‌ های هک شدن گوشی تان آشنا شوید تا سریع‌تر مانع از دزدیده شدن اطلاعاتتان شوید.

۱. وجود برنامه‌ های اتفاقی: ممکن است به سراغ گوشی تان بروید و ببینید برنامه‌هایی بر روی گوشی شما نصب شده است که به یاد نمی‌آورید خودتان آن‌ها را نصب کرده باشید و یا به چه علت بر روی گوشی شما وجود دارند. این برنامه‌های جدید به راحتی و به سرعت کار می‌کنند و برنامه‌های قدیمی شما کند شده و یا از کار افتاده اند.

۲. خالی شدن سریع شارژ گوشی: شما گوشی خود را ۱۰۰ درصد شارژ می‌کنید و بعد از یک ساعت مشاهده می‌کنید در عین اینکه باتری گوشی شما سالم است شارژ آن به ۷ درصد رسیده است و خالی شده است.

۳. هنگ کردن گوشی: بعد از خالی شدن سریع شارژ گوشی، سرعت استفاده از برنامه‌های بسیار پایین می‌آید و حتی بدون استفاده از گوشی وقتی به آن دست می‌زنید متوجه می‌شوید که گوشی شما داغ شده است و این معنی وجود برنامه‌های مخفی بر روی گوشی شما است که در حال کارکردن هستند و دمای گوشی شما را بالا می‌برند.

۴. فعالیت‌های غیر مستقیم: بدون آن که فعالیتی را گوشی تان انجام داده باشید برنامه‌ای به یکباره باز می‌شوید و یا شماره‌ای گرفته می‌شود و حتی تلاش می‌کنید گوشی تان را خاموش کنید، اما گوشی خاموش نمی‌شود.

۵. نویز: ممکن است به تازگی در محلی که همیشه به راحتی در آن با گوشی همراه خود کار می‌کردید و تماس می‌گیرفتید در حال حاضر به سختی تماس می‌گیرد و یا صدا اکو و یا نویز می‌شنوید این به این معنی است که گوشی شما در حال شنود شدن است.

۶. بالا رفتن مصرف اینترنت: اگر هیچ تغییری در میزان مصرف شما از اینترنت ایجاد نشده است، اما با این مسئله مواجه شده اید که بسته اینترنت شما و دیتا سریعا مصرف شده است نشانه‌ای از هک شدن گوشی شما است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر