jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۵۱۶   ۱۸ اسفند ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۳

حوادث بین الملل؛ آدم ربایی

راننده هوسران به دام افتاد

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: راننده شیطان صفت که با تهدید، دو زن جوان را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، در تحقیقات کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ بازداشت شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" با اعلام خبر دستگیری راننده شیطان صفت، گفت: ساعت 8:30 دقیقه شامگاه 30 آبان امسال مرد38 ساله ای به پلیس رفت و از ربوده شدن همسرش خبر داد، وی اعلام کرد، همسرم برای دیدن مادرش خانه را ترک کرد و من تصور می کردم که او در خانه مادرش است اما با تماسی که او ساعتی قبل با من داشت، متوجه حقیقت تلخی شدم، او از ربوده شدنش توسط فرد ناشناسی خبر داد و بعد هم تماس قطع شد، هر چه با تلفن همراه همسرم تماس گرفتم خاموش بود و نگران او هستم.

راننده هوسران به دام افتاد

وی ادامه داد: با شکایت مرد جوان، پرونده ای در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل و تحقیقات برای دستگیری آدم ربایان و آزادی گروگان آغاز شد، در حالی که تحقیقات در این خصوص ادامه داشت، زن جوان به خانه برگشت و راز جنایتی سیاه را برملا کرد، وی اعلام کرد، در راه رفتن به خانه مادرم بودم که ناگهان خودروی پراید سفید رنگی در مقابلم توقف کرد، راننده از خودرو پیاده شد و شروع به کتک زدن من کرد و مرا کشان کشان به داخل خودروی خود برد، هوا تاریک بود و من هم در خیابان خلوتی در حال عبور بودم به همین دلیل کسی متوجه من نشد.

به گفته نثاری، بعد از اینکه آن مرد، مرا سوار خودروی خود کرد به راه افتاد، هر چه التماسش کردم که مرا رها کند، به حرف هایم توجه نکرد و مرا مدام تهدید می کرد، در نهایت هم در محلی خلوت توقف کرد و مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و بعد هم مرا همانجا رها کرد و متواری شد.

 

سرنخی از مرد متجاوز

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: زن جوان در ادامه تحقیقات گفت، با آنکه شرایط جسمی خوبی نداشتم اما موفق شدم شماره پلاک خودرو را حفظ کنم، اما چون هوا تاریک بود و من هم به شدت ترسیده بودم به خوبی نتوانستم شماره ها را بخوانم و روی چند عدد شک دارم، این در حالی بود که پزشکی قانونی تائید کرد که زن جوان مورد ضرب و جرح و آزار و اذیت قرار گرفته است و همچنین کارآگاهان به سراغ دوربین های مداربسته اطراف محل آدم ربایی رفتند که دوربین ها لحظاتی که مرد پراید سوار با تهدید زن جوان را سوار خودرو کرده و او را مورد آدم ربایی قرار داده بود را ضبط کرده بودند.

نثاری ادامه داد: در گام بعدی زن جوان به دایره چهره نگاری پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و برای شناسایی مرد پراید سوار با این احتمال که او از افراد سابقه دار پلیس آگاهی است، تصاویر متهمان سابقه دار اداره آگاهی به او نشان داده شد.

به گفته این مقام انتظامی، گرچه شماره هایی که زن جوان در اختیار تیم تحقیق قرار داده بود کامل نبود، اما کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت شماره ها را در کنار هم قرار داده و تمامی خودروهای پراید سفید رنگی که شماره های آنها با شماره هایی که زن جوان برداشته بود هماهنگی داشت را شناسایی کردند.

 

دومین شاکی

وی افزود: در حالی که تحقیقات در این خصوص ادامه داشت کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با شکایتی مشابه مواجه شدند، زن جوانی 15 بهمن امسال به اداره آگاهی رفته و از ربوده شدن و آزار و اذیتش شکایت کرد، ساعت 6:45 دقیقه بعد از ظهر 12 آذر امسال در جنوب غرب تهران سوار خودروی پراید سفید رنگ شدم، اما پس از طی مسافتی راننده تغییر مسیر داد و در خیابانی تاریک و خلوت توقف کرد، وقتی از نیت شوم او با خبر شدم، با راننده پراید درگیر شده و حتی گوش او را هم گاز گرفتم و او مجروح شد، اما او دست بردار نبود و درنهایت مرا مورد آزار و اذیت قرار داد، به هر طریقی که بود پس از اجرای نقشه سیاهش، موفق شدم از دست او رها شوم و فرار کنم، با سر و صدای من چند نفری متوجه شده و تا آمدند خودشان را به راننده شیطان صفت برسانند او متواری شد، اما به کمک آنها موفق شدم شماره پلاک خودرو را یادداشت کنم.

معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: با اطلاعاتی که دومین شاکی در اختیار تیم تحقیق قرار داد، مشخصات مالک خودرو شناسایی شد و در ادامه بررسی ها مشخص شد که خودروی پراید در اختیار پسر خاله صاحب خودرو است.

نثاری، در پایان خاطرنشان کرد: با شناسایی هویت متهم و پس از هماهنگی های قضائی با بازپرس دادسرای امور جنایی تهران، 14 اسفند، مرد جوان در خانه اش در شرق تهران در عملیاتی غافلگیرانه بازداشت شد، متهم پس از انتقال به اداره آگاهی به جرم خود اعتراف کرد؛ تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم احتمالی متهم جوان از سوی کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها