jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۵۸۱۹   ۱۲ اسفند ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۴

یک مطالعه فرانسوی از وجود ارتباط بین آفت‌کش‌ها و ابتلا به یک سرطان خطرناک به نام لوسمی میلوئیدی حکایت دارد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، در یک مطالعه جدید که توسط ۴ پزشک متخصص در زمینه خون‌شناسی در بیمارستان منطقه‌ای دانشگاه شهر تور فرانسه تهیه شده، نشان داده شده است که قرار گرفتن زیاد در معرض آفت‌کش‌ها احتمال ابتلا به سرطان خون نخاعی یا لوسمی میلوئیدی را افزایش می‌دهد.

اولیویه آئرو، رئیس بخش خون‌شناسی این بیمارستان می‌گوید که این مطالعه شامل اطلاعات ۴ هزار بیمار و ۱۰ هزار نمونه موجود در ۱۴ مطالعه است.

وی افزود: مشاهده کردیم که ارتباطی بین مقادیر زیاد سموم دفع آفات و خطر ابتلا به سرطان خون حاد میلوئیدی وجود دارد. این همبستگی خطر نسبی ۱.۵۱ را نشان می‌دهد، به این معنی که خطر ابتلای افراد در معرض این آفت‌ کش‌ ها به سرطان خون ۵۰ درصد بیشتر از افرادی است که در معرض آن قرار ندارند.

این مطالعه نشان داد که ارتباط بین بیماری و حشره‌کش‌ ها نسبت به ارتباط آن با قارچ‌ کش‌ ها و سموم علف هرز بیشتر است و همچنین موارد آن در آسیا و ایالات متحده آمریکا از اروپا بیشتر است.

تاثیر بالای آفت کش‌ها در ابتلا ی افرادبه لوسمی میلوئیدی

بیمارستان Tor در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحقیقات پزشکی قبلی ارتباط بین تماس زیاد با سموم دفع آفات و تشدید علائم قبل از لوسمی را تبیین کرده است اما افزایش خطر ابتلا به لوسمی میلوئید حاد را مشخص نکرده بود.

پروفسور اولیویه آئرو گفت که نتایج این مطالعه باید باعث شود تا کاربران به پیشگیری تشویق شوند و بین مناطق مسکونی و مناطقی که از این آفت‌کش‌ها استفاده می‌شود، فاصله مطلوب وجود داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر