jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۵۳۵۵   ۰۷ اسفند ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۲

محققان دریافتند، پیروی از رژیم غذایی سرشار از فروکتوز ممکن است از عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن جلوگیری کند به طریقی که تاکنون عمدتا ناشناخته بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، تحقیقات جدید نشان می‌دهد، پیروی از رژیم غذایی سرشار از فروکتوز ممکن است از عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن جلوگیری کند به طریقی که تاکنون عمدتا ناشناخته بوده است.

این مطالعه توسط دانشمندان سوانزی در ولز و با همکاری دانشمندان دانشگاه بریستول و موسسه فرانسیس کریک در لندن انجام شد و یافته‌های آن در مجله «Nature Communications» منتشر شده است.

فروکتوز معمولاً در نوشیدنی‌ های شیرین، شیرینی‌ ها و غذاهای فرآوری شده یافت می‌شود و به طور گسترده‌ای در تولید مواد غذایی استفاده می‌شود.

این بیماری با چاقی، دیابت نوع ۲ و بیماری کبد چرب غیر الکلی همراه است و مصرف آن در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی در کشورهای توسعه یافته افزایش یافته است.

با این حال، درک تأثیر فروکتوز بر سیستم ایمنی بدن افرادی که آن را در سطوح بالا مصرف می‌کنند به طور عمده ناشناخته بوده است.

یافته‌ها نشان می‌دهد میزان بالا فروکتوز رژیمی به مراتب بیشتر از میزان بالا گلوکز تاثیر منفی بر سلامت دارد.

مطالعه جدید نشان می‌دهد فروکتوز باعث ملتهب شدن سیستم ایمنی بدن می شود و این فرآیند مولکول‌های واکنشی بیشتری تولید می‌کند که با التهاب همراه هستند.

التهاب از این نوع می‌تواند به سلول‌ها و بافت‌ها آسیب برساند و باعث شود ارگان‌ها و سیستم‌های بدن آنطور که باید کار نکنند و منجر به بیماری شوند.

این تحقیق همچنین درک عمیق‌تری از چگونگی ارتباط فروکتوز با دیابت و چاقی به دست می‌دهد؛ زیرا التهاب سطح پایین اغلب با چاقی همراه است.

نیک جونز از دانشکده پزشکی دانشگاه سوانسی می‌گوید: «تحقیق در مورد اجزای مختلف رژیم غذایی می‌تواند به ما کمک کند تا درک کنیم چه چیزی ممکن است در التهاب و بیماری نقش داشته باشد و چه مواردی برای بهبود سلامتی و سلامتی بهتر است».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر