jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۴۶۰۷   ۲۹ بهمن ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۷

رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: یک باندی را مدتی پیش که در کانال تلگرامی اقدام به مدرک فروشی می‌کردند را شناسایی و دستگیر کردیم.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ رامین پاشایی، رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره مدرک فروشی در فضای مجازی، اظهار کرد: بر اساس رصد فضای مجازی و گشت‌های سایبری که همکاران ما در پلیس فتا داشتند و همچنین شکایت‌های متعددی که به پلیس فتا داده شده بود با یک پدیده جدیدی در فضای مجازی کشورمان روبرو شدیم و افراد سودجو با تبلیغات مختلف در شبکه‌ های اجتماعی اعلام می‌کنند که مدرک تحصیلی را به فروش می‌رساند.

رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد: پرونده‌هایی در این خصوص داشته‌ایم و وزارت علوم نیز رصد‌هایی را داشته و به پلیس فتا نیز ارجاع دادند این مدارک تحصیلی که افراد در فضای مجازی به فروش می‌رسانند عمدتاً فاقد وجاهت قانونی است و با استعلام ساده مشخص می‌شود که هیچ اعتباری ندارد.

وی با اشاره به اینکه یک باندی را مدتی پیش که در کانال تلگرامی اقدام به مدرک فروشی می‌کردند را شناسایی و دستگیر کردیم، افزود: این باند هم به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ پاشایی خاطرنشان کرد: مدرک فروشی در فضای مجازی جرم است قانونگذار برای آن مجازات تعیین کرده است و پرونده‌های در این خصوص به مراجع قضایی ارجاع شده است، اما نکته قابل توجه این است که اکثر افرادی که این مدارک را تحویل می‌دهند فاقد وجاهت قانونی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها