زوج جوان که در پوشش مسافر از رانندگان خودروهای عبوری در جاده چالوس سرقت می‌کردند، پس از محاکمه در شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران به ۱۵ سال و ۶ ماه حبس و رد مال محکوم شدند.
کد خبر: ۱۳۰۳۲۶۵

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران، این دو نفر به‌عنوان زن و شوهر سوار ماشین‌های عبوری شده و ۷ راننده را با این شگرد قربانی سرقت‌های خود کردند.

رسیدگی به این پرونده از سال ۹۵ با شکایت یک راننده که هدف سرقت این زوج قرار گرفته بود، آغاز شد. او در تشریح ماجرای سرقت گفت: در جاده چالوس در حال رانندگی بودم که متوجه شدم زوج جوانی کنار جاده ایستاده‌اند، چون جوان بودند فکر کردم خانواده هستند دلم برایشان سوخت و سوارشان کردم. چند دقیقه‌ای نگذشته بود که به یکباره مرد جوان از پشت سر به من حمله کرد و طنابی به دور گردنم انداخت به گونه‌ای که داشتم خفه می‌شدم. همان لحظه از من خواست تا خودرو را متوقف کنم. پس از توقف خودرو آنها مرا پیاده کردند و بعد هم خودرو‌ام را به سرقت بردند.
پس از آن شکایت‌های مشابهی به پلیس گزارش شد که نشان می‌داد این زوج جوان به‌صورت هدفمند در جاده‌های میان شهری قزوین، رباط کریم، چالوس و... به قصد سرقت اموال رانندگان یا خودروهای آنها کمین می‌کنند به طوریکه از ۷ شکایت مطرح شده سارقان خودروی ۳ شاکی را ربوده بودند.

۱۵ ســال حبس مجــــازات زوج سارق

در ادامه مأموران با بررسی شماره پلاک آخرین خودروی سرقتی، مسیرهای تردد آنها را از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک مورد بررسی و بازبینی قرار دادند و موفق شدند چهره ۲ سارق جوان را شناسایی کنند.
با شناسایی چهره این زوج، تحقیقات برای دستگیری آنها شروع شد تا اینکه مأموران شماره‌گذاری اعلام کردند که خودروی سرقتی برای فروش به یکی از مراکز فروش خودرو برده شده است. مأموران از روی شماره موتور متوجه سرقتی بودن آن شده بودند و به این ترتیب در محل حاضر شدند و مردی را که خود را صاحب خودرو معرفی می‌کرد، بازداشت کردند. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد او دخالتی در سرقت خودرو نداشته و زوج جوانی خودرو را به او فروخته‌اند. به این ترتیب با راهنمایی وی، زوج جوان به‌نام‌های سیما و بهرام که دختر عمو و پسرعمو بودند شناسایی و دستگیر شدند.
سیما پس از دستگیری به مأموران گفت: در سرقت‌ها نقشی نداشتم و فقط همراه بهرام بودم.
پس از آن بهرام مورد بازجویی قرار گرفت و با اعتراف به ۷ مورد سرقت گفت: من و سیما هیچ کسی را در زندگی‌مان نداریم. به همین خاطر بود که او در سرقت‌ها با من همکاری می‌کرد تا فقط خرج زندگی‌مان را در بیاوریم. ما دلمان نمی‌خواست زندگی بدی داشته باشیم.
پس‌از اعترافات متهمان و تکمیل تحقیقات، پرونده آنها برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهمان محاکمه شدند.
در جلسه دادگاه هر ۷ شاکی با تأکید بر اینکه سیما فقط سوار خودروشان می‌شده و هیچ نقشی در سرقت‌ها نداشته عنوان کردند: سرقت‌ها توسط همسرش انجام شده و خواستار بازگرداندن اموالمان هستیم.
با پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و ساسان را به ۱۵ سال حبس و رد مال و سیما را به ۶ ماه حبس محکوم کردند. در جلسه دوم رسیدگی به این پرونده نیز خریدار اموال مسروقه نیز محاکمه شد و از خودش دفاع کرد. قضات برای صدور رأی درباره او نیز وارد شور شدند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها