jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۱۰۷۸ ۲۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۹:۱۷

ضد عفونی کردن در دوران همه گیری کروناویروس بیماران مبتلا به آسم را در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش جام جم آنلاین از  ایسنا، گزارش های جدید نشان می دهد: افزایش استفاده از مواد ضد عفونی کننده توسط افراد مبتلا به آسم در طول همه گیری کروناویروس میتواند باعث تشدید بیماری در آنان شود.

در این بررسی محققان به مطالعه روی 795 بزرگسال مبتلا به آسم در ایالات متحده از ماه مه تا سپتامبر پرداختند و دریافتند که پس از شروع همه گیری نسبت افرادی که حداقل پنج بار در هفته از ضد عفونی کننده سطوح استفاده کرده اند 155 درصد افزایش یافته است.

در این بررسی مشخص شد پس از در نظر گرفتن سایر رفتارها و عوامل خطرزا، افزایش احتمال ابتلا به آسم کنترل نشده با استفاده بیشتر از انواع ضد عفونی کننده ها ارتباط دارد.

این مطالعه تایید نمی کند که افزایش دفعات استفاده از مواد ضدعفونی کننده باعث بروز آسم کنترل نشده می شود. با این وجود به گفته نویسندگان، افراد مبتلا به آسم ملزم به استفاده از پاک کننده های ایمن تری هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده به بیماران مبتلا به آسم توصیه کرده است که از فرد دیگری برای تمیز و ضد عفونی کردن سطوح کمک بگیرند و در مدت ضد عفونی کردن تا حد امکان در معرض این مواد قرار نگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر