سوئدی‌ها در همین تأسیسات و تا اواسط دهه آینده میلادی زنجیره تولید پیشرانه‌های الکتریکی را تکمیل خواهند کرد. ولوو می‌خواهد در همان زمان سهم ۵۰ درصدی از خودروهای الکتریکی در کل فروش جهانی خود را تجربه کند و باقی فروش نیز به خودروهای هیبریدی اختصاص یابد. قدم بعدی در تحقق این برنامه رونمایی از یک خودروی جدید در مارس ۲۰۲۱ خواهد بود.
کد خبر: ۱۲۹۶۷۴۶

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل پدال، اتوموتیونیوز می‌گوید ولوو از یک خودروی الکتریکی جدید در دوم مارس سال ۲۰۲۱ رونمایی کرده و جزئیات بیشتری از استراتژی الکتریکی سازی خود را منتشر خواهد کرد. چیز زیادی درباره این خودرو نمی‌دانیم اما خب گفته شده محصول بدون آلایندگی ولوو بر پایه معماری ماژول کامپکت CMA شکل گرفته، معماری‌ای که در کراس اوور XC40 ریشارژ هم بکار رفته است.

هاکان ساموئلسن مدیرعامل ولوو گفته است:

تا زمان معرفی خودرو اطلاعات زیادی در دست نخواهد بود اما قول می‌دهم که شاهد خودرویی بسیار زیبا خواهید بود.

زمانی که از مدیر ولوو درباره جایگزین شدن این خودروی الکتریکی با V40 پرسیده شده او گفته است:

برای اینکه سودده باشیم باید روی کلاس‌های خودرویی لوکس‌تر با قیمت بالاتر تمرکز کنیم.

در سال ۲۰۱۶ بود که ولوو برای اولین بار برنامه‌های الکتریکی خود را با پیش‌نمایش کانسپت های ۴۰.۱ و ۴۰.۲ اعلام کرد. کانسپت اولی به مدل تولیدی XC40 ریشارژ تبدیل شد درحالی‌که دومی به خودروی الکتریکی پولستار ۲ پرفورمنس بدل گردیده است.

ساموئلسن در مصاحبه قبلی خود گفته که می‌خواهد ولوو تا سال ۲۰۳۰ فقط به تولید خودروهای الکتریکی بپردازد. نسل بعدی شاسی‌بلند XC90 احتمالاً آخرین محصول این برند با پیشرانه‌ای درون‌سوز خواهد بود. در طرف دیگر قرار است یک محصول پایه با قوای محرکه الکتریکی نیز تولید شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها