روش انجام اوزون تراپی یا اوزون درمانی و کاربرد آن

مهم ترین کاربرد و مزایای اوزون تراپی

هر آنچه باید و لازم است در مورد اولاپلکس تراپی بدانید

اولاپلکس تراپی ؛ همان راز زیبایی موهای هالیوودی ها

اولاپلکس تراپی برای تقویت موهای اسیب دیده و از بین رفته استفاده می شود که همانند یک معجزه مو ها را نرم و لطیف می کند که سلبریتی هایی زیادی از آن استفاده میکنند.
کد خبر: ۱۲۹۶۶۱۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک، اگر در مورد مقالات مربوط به مراقبت از مو مطالعاتی داشته باشید، حتما نام اولاپلکس تراپی به گوش شما خورده است. ممکن است که موهای تان بر اثر پروسه هایی مثل رنگ مو، شانه کردن غلط و یا عادت های نامناسب دچار شکنندگی شده باشد . به همین دلیل بعضی از افراد اولاپلکس تراپی را به شما پیشنهاد می کنند.

اولاپلکس تراپی

نام اولاپلکس را می توانید در اینترنت جستجو کنید. بسیاری از استایلیست ها و یا افرادی که کار رنگ مو انجام می دهند، در مورد آن صحبت می کنند. همچنین ممکن است که نام آن را از سلبریتی ها شنیده باشید؛ مخصوصاً آن هایی که مدام در حال تغییر رنگ مو می باشند. طرفداران اولاپلکس معمولا افرادی هستند که در زمینه رنگ مو تخصص دارند. همچنین سلبریتی هایی مثل کیم کارداشیان و پاریس هیلتون به شدت طرفدار اولاپلکس تراپی هستند. اگر مایلید که در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید، در این قسمت از با ما همراه باشید.

اولاپلکس تراپی مو

درمان اولاپلکس تراپی چیست ؟

اولاپلکس تراپی یک نوع درمان مخصوص مو است که در خانه یا سالن آرایشی انجام می شود. هدف این درمان ترمیم مو و جلوگیری از آسیب دیدگی مخصوصاً در جلسات رنگ مو می باشد. در واقع این درمان روی سطح مولکولی موی شما برای از بین بردن شکنندگی ها کار می کند.

انواع مختلفی از اولاپلکس تراپی وجود دارد: 

درمان های اولاپلکس در سالن آرایشی 

شماره 1.

اگر قصد اولاپلکس تراپی را در سالن آرایشی داشته باشید، به احتمال زیاد کارهایی از قبیل روشن کردن مو، رنگ مو و یا استفاده از مواد شیمیایی نیز روی موی شما انجام می شود و با اولاپلکس موی آسیب دیده ترمیم شده و از آسیب های بعدی نیز جلوگیری خواهد کرد.

شماره 2.

این محصول برای مرحله دوم بعد از شامپو زدن موها و یا بعد از شستن رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. ماده فعال موجود در آن کم است و به خوبی موها را بازسازی و ترمیم می کند. 

اولاپلکس در منزل

شماره 3.

این محصول با انواع موها سازگار است و مانند ماسک مو عمل می کند، قسمت های آسیب دیده موی شما را ترمیم کرده و آن را قدرت می بخشد. معمولاً از آن ها بعد از جلسه رنگ مو استفاده می کنند و همچنین ممکن است به تنهایی در سالن آرایشی استفاده شود.

شماره 4.

این محصول یک شامپوی نگهدارنده می باشد که موهای شما را تمیز کرده و به آن رطوبت می دهد. هچنین به بازسازی موها کمک می کند و از شکنندگی آن ها جلوگیری خواهد کرد. البته نمی توان مدت زمان زیادی آن را موها نگه داشت.

 رسیدگی به مو د

شماره 5.

این محصول نیز یک نرم کننده نگهدارنده مو است که به رطوبت ، تقویت و ترمیم موها کمک می کند و براقیت، لطافت و نرمی و سلامت را احیا می کند و همچنین حاوی مواد ترمیم کننده مو می باشد و می توانید چند دقیقه آن را روی موهای خود نگه دارید تا تاثیر کامل آن را مشاهده کنید. 

اولاپلکس چگونه کار می کند ؟

آیا تا به حال نام دی سولفید را شنیده اید ؟ دی سولفید شاید ساده ترین مفهوم شیمیایی به حساب ییاید اما یکی از اصلی ترین اجزای داخل موی شما می باشد. موی همه ما از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است . مولکول کراتین دارای سیستئین می باشد که پیوند زنجیره ای آن ها را دی سولفید می نامند.

زمانی که موهای خود را رنگ یا دکلره می کنیم و یا آن را تحت گرما قرار می دهیم، دی سولفید ها ضعیف می شوند و باعث شکنندگی موی ما خواهند شد. همچنین ممکن است موی ما خشک و وز به نظر برسند. ماده فعال موجود در اولاپلکس ترکیبی از آمینوپروپیل می باشد که موهای مان را ترمیم خواهند کرد.

درمان اولاپلکس به چه کسانی پیشنهاد می شود ؟

معمولاً این درمان به کسانی پیشنهاد می شوند که بر اثر رنگ مو به موهای خود آسیب وارد کردند یا اخیراً دکلره انجام داده اند. اگر موی شما به دلیل رنگ مو و دکلره آسیب دیده است، حتماً در مورد این درمان تحقیق کنید و آن را انجام دهید. اگر تا به حال موهای خود را زیاد رنگ نکرده باشید اما قصد تغییر رنگ مو دارید ، اولاپلکس را به پروسه درمانی خود اضافه کنید. پروسه رنگ مو با اولاپلکس می تواند از آسیب دیدگی موی شما جلوگیری کند. همچنین ممکن است که مو ها بر اثر استفاده از لوازم داغ مانند اتو مو ، بابلیس و یا سشوار آسیب دیده باشد. پس اگر دائما در حال استفاده از این لوازم می باشید، حتماً اولاپلکس، درمان مورد نیاز شما می باشد.

افرادی که موهای خود را فر دائم می کنند، نیز به درمان اولاپلکس نیاز پیدا می کنند زیرا نیازمند قوی کردن موهای خود می باشند.

اگر موی شما مستعد شکنندگی است و این اتفاق بدون هیچ دلیلی رخ می دهد ، مخصوصا اگر موی فر داشته باشید ، باید از اولاپلکس استفاده کنید تا جلوی این شکنندگی ها را بگیرید.

فواید اولاپلکس برای مو

این درمان موها را ترمیم کرده و در نتیجه موهای قوی تر و مقاوم تری را به شما تحویل می دهد. همچنین در برابر آسیب مو در آینده مقاوم است. پس با خیال راحت می توانید موهای خود را رنگ یا دکلره کنید. از آنجا که موی شما قوی تر می شود و نرمی و لطافت آن نیز افزایش پیدا می کند، براقیت موهای تان نیز بعد از یک آسیب جدی و در پیش گرفتن اولاپلکس برمی گردد. با انجام اولاپلکس دیگر احتمال آسیب دیدگی های مو حتی با سخت ترین رنگ موها وجود ندارد. اولاپلکس همچنین از موهای طبیعی و فر شما در برابر آسیب دیدگی جلوگیری می کند.

ترمیم مو

معایب استفاده از اولاپلکس چیست ؟

مثل همیشه در نمناک بعد از بررسی فواید به معایب روش هم خواهیم پرداخت؛ اگر موردی هستید که به اولاپلکس نیاز دارید قطعاً از نتیجه آن شگفت زده می شوید. اگر چه که همه نمی توانند این نتایج خوب را تجربه کنند . در این قسمت راجع به معایب احتمالی اولاپلکس با شما صحبت می کنیم.

گاهی اوقات اولاپلکس برای موی شما نیاز نیست. اگر رنگ موی کم ضرری زده اید یا تا به حال موی خود را رنگ نکرده اید و موهایتان هیچ آسیبی ندیده است، استفاده از اولاپلکس فقط به معنی هدر دادن پول و زمانتان می باشد.

اولاپلکس ارزان نیست؛ مخصوصاً اگر آن را در سالن آرایشی انجام دهید.

اولاپلکس واکنش مو نسبت به رنگ را آهسته می کند و بنابراین باید مدت زمان طولانی تری را در سالن آرایشی منتظر بمانید تا موی شما رنگ بگیرد. اگرچه که افرادی که طرفدار رنگ مو هستند، از این پروسه خسته نمی شوند.

اولاپلکس محصولی است که دی سولفید موی شما را قوی می کند اما باعث نرم کردن، رطوبت رسانی، ضخیم کردن و یا لطافت بیشتر موهای شما نخواهد شد.

اگر موی خشک و وز دارید، احتمالاً از درمان اولاپلکس ناامید می شوید زیرا نمی توانید به مقاصد خود برسید.

اولاپلکس در خانه

چگونه در منزل از اولاپلکس استفاده کنیم ؟ 

استفاده از اولاپلکس در منزل بسیار آسان است. از محصولات اولاپلکس برای استفاده در منزل یا همان شماره سه اولاپلکس خریداری کنید.

ایده آل ترین حالت این است که یک الی 3 بار در هفته از آن استفاده کنید و همچنین می توانید آن را بعد از هر بار شامپو و نرم کننده به موهایتان بزنید. هر چقدر که موهای خود را کم تر بشویید، موهای سالم تری خواهید داشت ؛ پس نباید در این کار زیاده روی کنید.

اولاپلکس را باید به موهای تمیز و مرطوب خود بزنید. مثلا اگر صبح حمام رفته بودید و اکنون موهای شما خشک است، می توانید با کمی اسپری آب موهای خود را مرطوب کرده و بعد اولاپلکس بزنید.

در استفاده از اولاپلکس خسیس نباشید . باید آن را به مقدار کافی از پوست سرتان تا انتهای موها بزنید تا نتیجه خوبی از آن بگیرید. 

برای اینکه مطمئن شوید اولاپلکس کل موهای شما را پوشش داده است، حین استفاده از آن موهای خود را با شانه دندانه درشت شانه کنید.

زمانی که موهای شما به طور کامل به اولاپلکس آغشته شد، حدود 10 دقیقه صبر کنید. بعضی از متخصصان پیشنهاد می دهند که این محصول را چند ساعت روی موهای خود و یا حتی شب تا صبح نگه دارید.

بعضی از افراد پیشنهاد می کنند که از کلاه حمام یا رنگ استفاده کنید. زمانی که مدت زمان کافی سپری شد، می توانید دوباره دوش بگیرید اما فقط با آب خالی موهایتان را شستشو دهید و بعد از آب کشیدن مو از شامپو و نرم کننده استفاده کنید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها