jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۹۵۷۶۵   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۳

۱۰ ایالت آمریکا به اتهام نقض قوانین آنتی تراست از گوگل شکایت کرده و خواستار پرداخت غرامت و تجزیه بخش های آن شده اند. در این شکایت فیس بوک به همکاری با گوگل در این زمینه متهم شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، تگزاس و ۹ ایالت دیگر  در آمریکا شکایتی علیه گوگل ثبت و این شرکت را متهم کرده اند با همکاری فیس بوک قوانین آنتی تراست(ضدانحصار) را در حوزه کسب وکار آنلاین زیرپا گذاشته است.

در حال حاضر گوگل یک سوم بازار تبلیغات آنلاین در سراسر جهان را در اختیار دارد. این ایالت ها خواستار آن هستند که گوگل برای عملکردهای غیرقانونی خود خساراتی پرداخت کند. همچنین آنها خواهان تجزیه بخش هایی از این شرکت شده اند.

این دومین شکایت قانونگذاران علیه فیس بوک و چهارمین شکایت از مجموعه دعوی های قانونی فدرال و دولتی است که با هدف کنترل رفتار پلتفرم های فناوری بزرگ طی دو دهه گذشته انجام شده است.

البته در شکایت ایالت تگزاس به نگرانی هایی اشاره شده که طی دو سال گذشته رسانه های مختلف به قانونگذاران در آمریکا و اروپا گوشزد کرده اند. گوگل بهای تبلیغات خود را  بسیار کاهش داده و تقریبا به صفر رسانده تا بتواند بر تبلیغ کنندگان سلطه کند و همچنین از روش های فریبکارانه  استفاده کرده است. 

این در حالی است که  گوگل شکایت تگزاس را بی اساس خواند و فیس بوک نیز هنوز به درخواست های اظهارنظر در این باره واکنشی نشان نداده است.

بیش از ۸۰ درصد درآمد آلفابت( شرکت مادر)از طریق تبلیغات گوگل تامین می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر