jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۷۷۵   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۰

دادگاه ژاپن امروز سه شنبه مردی را که به دلیل قتل هشت زن و یک مرد در سال ۲۰۱۷ میلادی و پخش افکار مربوط به خودکشی در شبکه های اجتماعی به "قاتل توییتری" معروف شد به اعدام محکوم کرد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از ایرنا از ژاپن تودی، تاکاهیرو شیرایشی در سال ۲۰۱۷ پس از پیدا شدن اعضای بدن یک زن ۲۳ ساله در آپارتمانش دستگیر شد پلیس توکیو در جست و ‌جوی یک زن گم‌شده آپارتمان او را بررسی کرده بود.
تاکاهیرو شیرایشی ۳۰ ساله، در یک پرونده پر سر و صدا در دادگاه منطقه توکیو به جرم قتل، تکه تکه کردن قربانیان و نگهداری اجساد ۹ نفر در آپارتمان خود در نزدیکی توکیو مقصر شناخته شد.
 
قاتل توئیتری در ژاپن به اعدام محکوم شد
گزارش ها حاکی است در حالی که شیرایشی مدعی است این ۹ نفر را با رضایت آنها کشته است قاضی "نائوکونی یانو" حکم داد که هیچ یک از هشت زن تمایلی به کشته شدن نداشتند و شیرایشی مسئول قتل ها آنها است.
قاضی پرونده، این جنایات را بسیار شرورانه توصیف کرد و افزود: این پرونده باعث نگرانی مردم در مورد ریشه دار شدن اثرات منفی رسانه های اجتماعی در جامعه شده است.
اینکه آیا شیرایشی با رضایت قربانیان را کشته است یا خیر، موضوع اصلی اختلاف در دادگاه است.
دادستان توکیو خواهان مجازات اعدام برای شیرایشی است که به جرم خود اعتراف کرده است اما وکلای مدافع او استدلال می کنند که او باید به اتهام پایین تر از قتل محکوم شود زیرا قاتل بر اساس پیام هایی که مقتولان برای وی ارسال کرده اند، موافقت ضمنی قربانیان خود را دارد.
بر اساس کیفرخواست، شیرایشی در سال ۲۰۱۷ هشت زن و یک مرد ۱۵ تا ۲۶ ساله را از توکیو و چهار استان دیگر خفه و تکه تکه کرد همچنین ادعا می شود که وی به تمام قربانیان زن تجاوز کرده است. مرد مقتول نیز برادر یکی از قربانیان بود که به دنبال خواهرش آمده بود.
اعتقاد بر این است که شیرایشی در توئیتر به قربانیان خود وعده داده بود تا به آنها کمک کند از طریق گفت و گو و ترویج افکار مربوط به خودکشی، دست به خودکشی بزنند.
شیرایشی گفته است حتی اگر به مجازات اعدام محکوم شود، فرجام خواهی نمی کند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر