jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۴۶۹۵   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۶

تاثیرات تکان دهنده احساسات و افکار منفی روی بدن

تاثیر وحشتناک 1ساعت از افکار منفی روی بدن

تاثیر افکار منفی بر بدن باورنکردنی مخرب است ، در یکی از کتابهای تحقیقات علمی پزشکی هشدارهای جدی با عنوان عوارض و خطرات افکار منفی روی سلامتی جسم و روح بیان شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک، عمل و واکنش انسان همیشه مبتنی بر نوع احساس آن می باشد. با هر گونه تجربه ، انسان ها احساساتی مانند شادی ، خوشحالی ، غم و افسردگی را کسب می کنند.

تاثیر افکار منفی
آیا شما می دانستید که هر کدام از احساسات شما باعث ترشح مواد شیمیایی خاصی در بدن شما می شود؟این نظریه بطور کامل توسط محققان ثابت شده است که برای مثال زمانیکه یک انسان احساس خوشحالی می کند ، مغز او مواد شیمیایی مانند اکسیتوسین ( oxytocin) ، دوپامین ( dopamine) و سروتونین ( serotonin) را آزاد می کند و بلعکس زمانیکه شما احساس ناراحتی می کنید بدن شما کورتیزول را براساس قدرت ناراحتی شما آزاد می کند.
بنایراین ما برای جلوگیری از ترشح این مواد شیمیایی باید چه کارهایی انجام دهیم؟ مواد شیمیایی که در حین ناراحتی شما ترشح می شوند می توانند به بدن آسیب جدی وارد نمایند. آیا می خواهید از این آسیب ها جلوگیری کنید؟ خب ، در ادامه این مطلب از ما این به بررسی این سوال خواهیم پرداخت.
تاثیر افکار منفی

عوارض خطرناک و تاثیرات افکار منفی بر بدن

روند افکار مثبت و منفی
بطور کل ما هر اتفاقی که برایمان می افتد را بنابر احساس خود ، مثبت یا منفی برداشت می کنیم. به عنوان مثال در حین رانندگی اگر کسی به شما نزدیک شود احساس بدی خواهید داشت و از این اتفاق به عنوان یک اتفاق منفی به یاد خواهید داشت و در نتیجه مواد شیمیایی مضر که می توانند به شما آسیب برسانند ، تولید می شوند و شما را دچار مشکل خواهند کرد. بجای اینکه شما احساس ناراحتی کنید و از هر اتفاقی به بدی برداشت کنید ، می توانید با آسودگی از کنار آن بگذرید و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است.
بنابراین مهم است که یاد بگیرید که هیچ اتفاقی نه مثبت است نه منفی ، که این تماما به شما بستگی دارد که چگونه از کنار هر اتفاق بگذرید.
تاثیر افکار منفی

این یک بازی ادراکی می باشد!

تصورات نقش مهمی را ایفا می کنند هنگامی که شما به یک اتفاقی واکنش نشان می دهید. نحوه ی تصور شما به هر اتفاق ، تصمیم گیرنده نوع احساس شما خواهد بود.
برای داشتن تصور منطقی و مناسب که به شما آسیب نرساند ابتدا باید تمام عقاید و تجارب بد خود را کنار بگذارید. بعد از این مرحله شما باید نسبت به هر اتفاقی که می افتد بطور خنثی نگاه کنید و برای حل آن عصبی نشوید و یک راه حل مناسب پیدا کنید.
تاثیر افکار منفی

ارتباط ذهن و بدن

شما باید از این موضوع که ارتباط قوی بین ذهن و بدن شما وجود دارد ، آگاه باشید. بر اساس نوع احساسات ، مغز مواد شیمیایی را ترشح می کند که هم می توانند بسیار مفید باشند و هم بسیار مضر که فقط به نوع احساس شما بستگی دارد . شما اغلب احساس کرده اید که در زمانیکه در معرض استرس قرار دارید اغلب احساس سوزش در سر دل یا یبوست رنج می برید.
مطالبی که در بالا ذکر کردیم همگی واکنش بدن شما در مقابل احساست شما می باشد. شما شاید خواستار این باشید که چرا ما این حرف را زدیم؟! خب ابتدا شما باید انواع تجربیات و احساست را درک کنید که این تجربیات و احساسات تاثیر مستقیم بر روی ذهن و بدن ما دارند.
این جالب نیست که در صورتیکه شما می توانید زندگی خوبی داشته باشید و یک شیوه زندگی سالم داشته باشید ولی با افکار و احساسات منفی آنرا خراب کنید و یک زندگی ناسالم را در پی گیرید.
ممکن است که شما شگفت زده شوید ، زمانیکه برخی از دردهای مزمن بدن مانند زانو ، گردن و کمر می توناد مربوط به نوع احساس شما باشند و اتفاق بیوفتند.
بنابراین زمانیکه بیمار می شوید ، باید درک کنید که بدن در حال هشدار دادن به شما است که نیاز به آرامش دارد تا بهبود یابد.
ذهن و بدن

آیا شما این قدرت را دارید؟

در کتاب " the sacred balane" که کتابی از Davis Suzuki می باشد ، بیان شده است که مولکول های بدن از حالت خسته بدن تحت تاثیر قرار می گیرند در حالیکه برای مثال خشم خود را می خورید و به کسی بیان نمی کنید.
اگر به مدت یک ساعت بطور مداوم احساس خشم ومنفی داشته باشید ، مواد شیمیایی تولید شده در بدن می تواند بسیار کشنده باشد. با خواندن این متن ببینید که احساسات شما چقدر قدرتمند هستند و چقدر می توانند به شما آسیب برسانند.
احساسات و افکار منفی واقعا می توانند به بدن آسیب برسانند به نحوی که جبران آن بسیار سخت می باشد و ممکن است بیماری هایی را در شما ایجاد کند. شاید احساس کنید که تاثیرات آنرا نمی فهمید و درک نمی کنید ولی بدانید که با افکار منفی زندگی خودتان را مختل می کنید و بدنتان آسیب می زنید.
واضح است که اگر بتوانید احساسات خود را کنترل کنید ریا، قطعا دچار هیچ مشکلی نخواهید شد و هیچ بیماری شما را تهدید نخواهد کرد. فقط و فقط تنها کاری که باید بیشتر روی آن دقت کنید آن است که دیدگاه خود را به مسائل تغییر دهید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر