jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۹۴۶۶۱   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۷

عصر روز گذشته به طور ناگهانی سرویس‌های بزرگ گوگل نظیر گوگل مپ، جیمیل، یوتیوب، گوگل پی، گوگل داک، گوگل هوم و گوگل درایو به طور غیر منتظره‌ای از دسترسی کاربران خارج شدند. اما پس از مدتی شرکت گوگل اعلام کرد که از این موضوع آگاهی داشته و در حال برطرف کردن مشکل است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،قطع شدن این سرویس‌ها حدود ۴۵ دقیقه طول کشید و باعث شد کسب و کار‌های زیادی با ضرر مواجه شوند؛ گوگل در این راستا اعلام کرد که ما از تمامی افرادی که در این چند دقیقه متضرر شده‌اند عذرخواهی می‌کنیم و امیدوار هستیم این مشکل در آینده تکرار نشود.

از دیگر تاثیرات که این قطعی چند ساعته بر کسب و کار افراد داشت باید به افت جزئی شرکت مادر Alphabet در زمانی کمتر از یک ساعت اشاره کرد. بر اساس اطلاعاتی که کاربران در فضای مجازی منتشر کردند این قطعی در کشور‌های آمریکا، کانادا، هند، آفرقای جنوبی، آمریکای مرکزی و جنوبی، استرالیا و چند کشور آسیایی اتفاق افتاد.

سرویس‌های گوگل

تاثیر سرویس‌های گوگل روی نرم افزار Microsoft’s Outlook 

گفتنی است در پی این اتفاق نرم افزار Microsoft’s Outlook نیز با مشکلات متعددی مواجه شد که علت اصلی آن استفاده این نرم افزار از برخی از سرویس‌های گوگل است. بسیاری از افراد تصور می‌کردند این اتفاق صرفا برای خود آن‌ها و به مشکلات مربوط به احراز هویت آن‌ها مربوط است، اما موضوع این‌گونه نبود و به صورت همگانی در سراسر جهان اتفاق افتاده بود.

با این حال این سرویس‌های گوگل در بسیاری از نقاط جهان بازگردانی شده است و تقریبا تمامی افراد به آن‌ها دسترسی دارند؛ گوگل همچنین اعلام کرده که در حال بازگردانی کامل سرویس‌های خود است و ممکن است این موضوع در برخی از نقاط جهان کمی طول بکشد. علت این اتفاق هنوز معلوم نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر