jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۵۲۰   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۴

حوادث استرالیا؛ آتش سوزی

آتش سوزی در جزیره فریزر مهار شد

آتش نشانان استرالیایی موفق شدند آتش سوزی گسترده‌ای را که موجب ویرانی بیش از نیمی از جنگل‌های جزیره فریزِر (Fraser) شد، مهار کنند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از صدا و سیما، بارش باران‌های شدید آخر هفته به مهار آتش سوزی در بزرگترین جزیره شن و ماسه‌ای جهان به مساحت ۱۲۲ کیلومتر مربع کمک کرد. این جزیره تنها با یک تنگه یک کیلومتری از استرالیا جدا شده است.
 
آتش سوزی در جزیره فریزر مهار شد
جزیره فریزِر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. سازمان آتش نشانی ایالت کوئینزلند روز یکشنبه در پیامی توئیتری نوشت: "با کمک باران و واکنش گسترده آتش نشانان، اکنون آتش سوزی تحت کنترل درآمده است. "
به نظر می‌رسد برپایی آتش موجب آتش سوزی در جنگل‌ها شده است. روشن کردن آتش در جنگل‌های این جزیره ممنوع است. آتش سوزی در جزیره فریزر بیش از دو ماه پیش آغاز شد. مقامات استرالیا در حال حاضر نگران خطر وقوع سیل در شرق کشور هستند که با این پدیده هواشناسی مرتبط و به طوفان درجه یک شباهت دارد.
آتش سوزی در جزیره فریزر یک سال پس از فصل آتش سوزی‌های جنگلی شدید در این کشور رخ داد. در این آتش سوزی منطقه‌ای به وسعت انگلیس طعمه حریق شد و ۳۳ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها