jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۳۹۵۹   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۴

یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: متاسفانه کشور ما بر روی کمربند شیوع سرطان معده قرار دارد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، صفا نجفی، فوق تخصص خون و سرطان بالغین اظهار کرد: وضعیت جغرافیایی یکی از عوامل موثر در بروز سرطان است،‌ زیرا طی بررسی های اخیر مشخص شده است که این بیماری در برخی از مناطق کشور بیشتر بروز پیدا می کند.

او در پاسخ به اینکه کدامیک از سرطان ها در کشور رواج بیشتری دارد، گفت: متاسفانه کشور ما بر روی کمربند شیوع سرطان معده قرار دارد. دو سرطان معده و مری شایع‌ترین سرطان‌ های بدخیم در آقایان هستند که البته این نوع از سرطان ها در کشورهای آسیایی دیگر از جمله چین،کره و ژاپن نیز به شدت افراد را درگیر می کند.

این فوق تخصص خون و سرطان بالغین افزود: مردان بالای ۵۰ سال باید هر ۱۰ سال یک بار عمل کولونوسکوپی و آندوسکوپی را انجام دهند.

او درباره بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از سرطان در بانوان، مطرح کرد: سرطان سینه یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در بانوان است که می تواند خطر مرگ و میر را در این افراد نیز افزایش دهد، زیرا از هر ۱۳ خانم ۱ نفر به سرطان سینه مبتلا می‌شود البته این آمار در آمریکا و کشورهای اروپایی از هر ۸ نفر ۱ نفر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر