jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۷۳۹   ۱۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۱

در حالی که ویروس کرونا تمام دنیا را گرفتار کرده یک بیماری مرموز در هند باعث ایجاد نگرانی های شدیدی شده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، یک بیماری مرموز باعث بستری شدن 227 نفر در بیمارستان و حداقل یک کشته در شهری در هند شده است.

این بیماران در الورو در ایالت جنوبی آندرا پرادش از سوزش چشم و استفراغ رنج برده و حتی برخی از آنها بیهوش شده اند.

هند دومین مرکز جهانی کرونا در جهان به شمار می رود. شمار مبتلایان در این کشور بیش از 9 میلیون و 677 هزار نفر است و تعداد 140 هزار و 590 نیز جان باخته اند. حالا این بیماری مرموز شهر الورو باعث تشدید نگرانی های سلامت جامعه هندوستانی شده است.

وزیر بهداشتی ایالت آندراپرادش یعنی آلا کالی کریشنا سرینیواس گفت که بیمارانی که این بیماری مرموز را دارند همگی تست کرونا داده اند و نتیجه تست منفی بوده است. با این اوصاف حالا با یک بیماری مرموز روبرو هستیم.

هفتاد نفر مرخص شده اند ، در حالی که 157 نفر دیگر هنوز در بیمارستان ها تحت درمان هستند.

یک پزشک در الورو به ایندیان اکسپرس گفت: افرادی که بیمار شدند ، به ویژه کودکان ، پس از شکایت از سوزش چشم ، ناگهان شروع به استفراغ کردند. برخی از آنها غش کردند یا دچار حملات تشنجی شدند.

برخی از کارشناسان می گویند آلودگی آب علت این بیماری مرموز است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر