jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۷۰۱   ۱۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۵

از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، تقریبا تمامی مراکز بهداشتی به دنبال راهی برای مبارزه با این ویروس هستند. در این میان اورژانس بهداشت جهانی اعلام کرده که این سازمان در حال جستجو برای پیدا کردن فناوری‌های جدیدی است تا از این طریق بتوان با ویروس کرونا مقابله کند و از شیوع بیشتر این ویروس در جهان جلوگیری کند. بر اساس اعلام این سازمان جهانی، هوش مصنوعی می‌تواند کمک بسیار بزرگی به آن‌ها کند، برای مثال هوش مصنوعی می‌تواند بیماران بسیار آلوده را شناسایی کند و برای کنترل آن‌ها راه حلی ارائه دهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،علاوه بر این هوش مصنوعی می‌تواند با تجزیه و تحلیل داده‌های بیماران، خطر مرگ آن‌ها را پیش بینی کند. از دیگر امکانات هوش مصنوعی می‌توان به کمک‌های پزشکی، غربالگری جمعیت، ارائه پیشنهاد درباره نحوه کنترل عفونت و اطلاع رسانی پزشکی در این رابطه اشاره کرد.

هوش مصنوعی و کرونا

تولید دارو به وسیله هوش مصنوعی

به تازگی نیز یکی از داروسازان برتر جهانی اعلام کرده است که یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای ساخت داروی جدید، استفاده از داروهای قدیمی است، هوش مصنوعی نیز می‌تواند با استفاده از این موضوع روی داروهای قدیمی کار کرده تا بتواند داروی جدید را بدست آورد. علاوه بر این هوش مصنوعی می‌تواند با اتصال به دستگاه‌های MRI به طور دقیق وضعیت بدن بیمار و مناطق آلوده بدن وی را تشخیص داده و از این طریق برای درمان آن راهی پیشنهاد کند.

در حال حاضر بخش بسیار کمی از ظرفیت هوش مصنوعی برای درمان ویروس کرونا مورد استفاده قرار گرفته است که آن هم مشخص کردن وضعیت افراد حاضر در جامعه از طریق اعلام خود آن‌ها به نرم افزار تولید شده توسط گوگل و اندروید باز می‌گردد. بر اساس این نرم افزار در صورتی که فرد از کنار بیمار مبتلا به کرونا عبور کند، گوشی وی به سرعت به او پیام داده تا در صورت داشتن علائم به پزشک مراجعه کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مهم‌ترین عاملی که موجب عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد اتخاذ مواضع قاطعانه و محکم از سوی جمهوری اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر