jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۹۱۹۵۴   ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۶

شرکت Alphabet’s Loon که مسئولیت پرتاب بالون‌های ارائه دهنده اینترنت در بخش استراتوسفر زمین را بر عهده دارد، به تازگی اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد سیستم کنترل بالون‌های خود را از کارمندانش گرفته و این مسئولیت را بر عهده نرم افزارهای طراحی شده توسط این شرکت و هوش مصنوعی مخصوص خود واگذار کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،به این ترتیببالون‌های اینترنتی موجود در جو زمین از این پس به وسیله هوش مصنوعی شرکت Loon کنترل خواهد شد؛ در حال حاضر این بالون‌ها توسط یک تیم کاملا مجرب هدایت می‌شود.

پیشرفت هوش مصنوعی در ایام اخیر باعث شده است بسیاری از شرکت‌های بزرگ به جای کارمندان خود از این فناوری استفاده کنند. هوش مصنوعی استفاده شده در بالون‌های شرکت Alphabet’s Loon از روش آزمون و خطا استفاده خواهد کرد، در این روش هوش مصنوعی و ربات یه انخاب خود تصمیمی در وضعیت بالون خواهد گرفت، برای مثال فرمان انتقال بالون به یک زاویه خاص را خواهد داد، اما در صورتی که این تصمیم اشتباه باشد یا امکان بروز آسیب به بالون را به وجود آورد، هوش مصنوعی به سرعت از تصمیم خود صرف نظر کرده و جهت حرکت بالون را تغییر می‌دهد. گفتنی است اشتباهات ثبت شده توسط هوش مصنوعی در حافظه آن ذخیره شده و دیگر آن را تکرار نخواهد کرد.

هوش مصنوعی

همکاری گوگل با Alphabet’s Loon  برای طراحی هوش مصنوعی

علاوه بر این شرکت مذکور اعلام کرده که با کمک تیم هوش مصنوعی گوگل توانسته است به سیستم کنترل پرواز خود از طریق شبیه سازی رایانه‌ای نحوه کنترل درست یک بالون را آموزش دهد. گفتنی است در حال حاضر هوش مصنوعی شرکت Alphabet’s Loon در حال آموزش و یادگیری بر بستر شبیه سازی مجازی است و این شرکت قصد دارد در آینده نزدیک از آن به طور رسمی برای استفاده در صنایع خود استفاده کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر