jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۸۶۷   ۱۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۰

تعدادی از متخصصان حوزه فناوری موفق به تولید نوعی پوست مصنوعی قوی شدند که قدرت کششی و حساسیت بسیار بالایی دارد و در صورت بریدگی یا سوختگی توان بازسازی تا ۵ هزار بار به صورت خودکار را دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده این نوع پوست می‌تواند در جراحی پروتز مورد بررسی قرار گیرد. این فناوری که با عنوان پوست الکترونیکی شناخته می‌شود در صنعت هوایی نیز کاربرد دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،این اولین بار نیست که دانشمندان لایه‌ای شبیه به پوست انسان را با بهره‎گیری از تکنولوژی می‌سازند، اما هیچ کدام از این اختراعات به اندازه این طراحی موفقیت آمیز نبوده است. این نمونه از پوست می‌تواند اجسام را تا فاصله هشت اینچ احساس کند، علاوه بر این نمونه مذکور امکان ترمیم به صورت خودکار تا ۵ هزار بار را دارد که در نوع خود بسیار خاص و ویژه است.

نمونه الکتریکی پوست انسان

برخی از ویژگی‌های موجود در نمونه اولیه پوست انسان

طبق اعلام یکی از دانشمندان این پروژه، نمونه تولیدشده از پوست انسان موارد خاصی نظیر دما و لمس را نیز درک می‎‌کند. به عبارتی این نمونه همان پوست انسان است که در آینده روی بسیاری از فناوری‌ها استفاده خواهد شد. نحوه استفاده از این نمونه پوست نیز به این صورت است که این لایه به وسیله یک لایه کششی به پوست انسان چسبیده و سطح آن به طور کامل از نوعی ماده نانو تشکیل شده است.

گفتنی است؛ این نمونه هنوز ایراداتی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ضعف در اتصال به دست انسان و همچنین کاهش انعطاف پذیری و خاصیت کشش اشاره کرد. با این حال باید منتظر بود و دید که این نمونه اولیه چه زمانی به تولید انبوه می‌رسد و به طور رسمی در دسترس شرکت‌ها قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر