jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۰۲۴۸ ۰۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۹

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد؛

ضرورت انجام حرکات ورزشی در دوران کرونا

سازمان جهانی بهداشت در دوران اپیدمی کرونا به افراد توصیه می‌کند تا تحرک و فعالیت بدنی داشته باشند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان جهانی بهداشت (WHO) به افراد توصیه می‌کند با توجه به قرنطینه شدن در خانه و کم تحرکی، فعالیت خود را افزایش داده و در همه گیری کرونا ورزش کنند.

در دستورالعمل‌ جدید این سازمان حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت هوازی متوسط تا شدید در هفته برای بزرگسالان و به طور متوسط ۶۰ دقیقه برای کودکان توصیه ‌شده است. به بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر توصیه می‌شود برای بهبود سلامتی و جلوگیری از خطرات زمین خوردن، فعالیت‌هایی را که بر تعادل و هماهنگی و همچنین تمرینات قدرتی را انجام دهند.

این سازمان همچنین به زنان باردار توصیه کرد که فعالیت‌های بدنی خود را در دوران بارداری و پس از زایمان حفظ کنند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که از هر ۴ بزرگسال ۱ نفر و از هر ۵ نوجوان ۴ نفر فعالیت بدنی کافی ندارند و این مسئله به دلیل همه گیری ویروس کرونا بدتر شده است.

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: تحرک بدنی برای سلامتی و رفاه حیاتی است. این می‌تواند به افزودن سال‌ها به زندگی و افزایش عمر کمک کند.

فیونا بول، رئیس فعالیت بدنی سازمان جهانی بهداشت گفت: طبق دستورالعمل‌های ارائه شده، راهنمایی‌هایی در مورد رفتار کم تحرک نیز ارائه می‌شود.

بول گفت: حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت در هفته مهم است. پیش از این، کارشناسان فکر می‌کردند که فعالیت بدنی باید در قالب ۱۰ دقیقه انجام شود. در واقع، فعالیتی ۱۰ دقیقه‌ای خیلی مهم نیست و تمام حرکات ما باید شمرده شود و به زمان ۱۵۰ دقیقه برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر