jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۱۰۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۰

فرانسه پس از مدتی تعلیق موقت در طرح خود برای دریافت مالیات از شرکت‌های فناوری، با ارسال نامه‌هایی به کمپانی‌هایی بزرگ خواستار پرداخت مالیات از سوی آنها شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،بسیاری از وزرای اقتصاد کشورهای اروپایی از جمله «برونو لومر»، وزیر دارایی فرانسه بر این باورند که غول‌های فناوری آنچنان که باید و شاید مالیات پرداخت نمی‌کنند. در واقع آنها ثروت بسیاری را در یک کشور تولید می‌کنند اما برای پرداخت مالیات کمتر گزارش دارایی خود را به کشورهای با طرح مالیاتی محدودتر ارسال می‌کنند. همین عامل باعث شد لومر طرح پرداخت مالیات بر اساس درآمد محلی را ارائه کند که با موافقت سیاستمداران کشورش همراه شد.

سال گذشته مجمع ملی فرانسه در همین راستا طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن کمپانی‌های بزرگ فناوری که در سراسر دنیا ۷۵۰ میلیون یورو و در فرانسه بالای ۲۵ میلیون یورو در سال درآمد دارند، باید سه درصد از درآمد خود در این کشور را به دولت بدهند. این طرح شامل شرکت‌هایی مثل گوگل، اپل، آمازون و فیسبوک می‌شود که یک مارکت‌پلیس یا کسب و کار تبلیغاتی را اداره می‌کنند.

امضای این طرح از سوی «امانوئل ماکرون»، رییس جمهور فرانسه واکنش خشمگین ترامپ را در پی داشت و وی هشدار داد که روی مواد غذایی فرانسه از جمله شراب و پنیر تعرفه صد در صدی وضع خواهد کرد. این دو کشور پس از مذاکره تصمیم گرفتند وضع مالیات را تا زمان روشن شدن تصمیم «سازمان همکاری و توسعه اقتصادی» به تعویق بیندازند.

حالا و پس از چندین ماه بحث و جدل فرانسه اعلام کرده که مذاکرات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به شکست انجامیده و همانطور که قبلا وعده داده بود شرکت‌های فناوری باید خود را برای پرداخت مالیات در همین ماه آماده کنند. از آنجا که مدت چندانی به پایان دولت ترامپ نمانده باید دید جو بایدن با این مساله چگونه برخورد خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر