jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۹۵۷۳   ۰۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۲۷

ازدواج با مردی که فرزند دارد مشکلات زیادی را در پی دارد که شما حتما باید با آن ها آشنا باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرد آیا می دانید چگونه ؟

شرایط ازدواج با مردی که فرزند دارد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، ازدواج امری پسندیده و مورد تأکید اسلام است که پیامبر آن را سبب کامل شدن دین و وسیله ای برای پاکدامنی و شرافتمندی معرفی می کند . انتخاب فرد مناسب برای ازدواج از دغدغه های تمام افرادی است که در سن ازدواج به سر می برند. در امر همسر گزینی شناخت و بررسی بیشتر درگیر شود، امر انتخاب همسر و ازدواج با موفقیت و شادکامی بیشتری توأم خواهد بود. با بالا رفتن سن برای فرار از تنهایی بسیاری از جوانان مخصوصا دختر خانم ها تن به ازدواج با یک فرد مطلقه دارای فرزند می دهند . ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند مشکلات زیادی را در زندگی زناشویی به وجود می آورد پس لازم است قبل از ازدواج نکاتی را که در این بخش آورده ایم را بدانید تا در انتخاب دچار اشتباه نشوید.
ازدواج با مردی که فرزند دارد

نکاتی که باید قبل از ازدواج با فرد مطلقه فرزنددار بدانید :

اگر خواستگار شما دارای فرزند بود ، قبل از ازدواج نکات زیر را در نظر بگیرید.
 
فرزند او را به عنوان یکی از اعضای خانواده تان بپذیرید.
اگر خواستگارتان از ازدواج قبلی بچه دارد چه او با شما زندگی کند و یا نکند شما باید فرزند را به عنوان یکی از اعضای خانواده تان بپذیرید و اجازه دهید در صورتی که با فرزند او با همسرش زندگی می کند ، به خانه شما بیاید و برخی تعطیلات را با پدرش بگذراند.
 
نکاتی که باید قبل از ازدواج با فرد مطلقه فرزنددار بدانید
ممکن است با همسر قبلی ارتباط برقرار کند
 
اگر خواستگار شما فرزند دارد باید بپذیرید که او ممکن است به خاطر فرزندش گاهی با همسر قبلی خود در ارتباط باشد هرازگاهی به خاطر فرزندلازم است با همسر سابقش تلفنی صحبت کند و یا او را ببیند.
تعهدات اورا بپذیرید
 
اگر خواستگارتان از زندگی قبلی خود فرزند دارد باید بپذیرید که او باید بخشی از درآمدش را باید برای مخارج فرزندش و یا به عنوان مهریه بپردازد.
ویژگی های فرزند او را بشناسید
 
در ازدواج با خواستگار مطلقه که صاحب فرزندی است علاوه بر شناخت ویژگی های مرد، باید فرزند او را هم به خوبی شناخت . برای شناخت ویژگی های فرزند طریق پدر و مراجعه به روان شناس کودک و نوجوان بسیار کارگشا است.
رضایت فرزند را کسب کنید
قبل از ازدواج باید رضایت فرزند را نیز کسب کرد . پیش از ازدواج با مرد مطلقه ای که از رابطه قبلی اش بچه دارد، حتما این نکته را در نظر داشته باشید که فرزند یا فرزندان او تعیین می کنند که رابطه شما تا چه اندازه می تواند جلو برود. اگر نتوانید خودتان را به بچه های او نزدیک کنید و با آنها دوست شوید مدام احساس می کنید که از جمع شان دور ماندید، کسی شما را دوست نداشته و نمی خواهد در آن جمع باشید. این احساسات قطعا روی رابطه شما با خواستگار و همسر احتمالی اینده تان تاثیر منفی می گذارد .

مهم ترین نکات قبل از ازدواج با مرد مطلقه

تحقیق کنید
ممکن است خواستگارتان در ارتباط با شما و حتی در محیط کارش رفتاری مثبت داشته باشد. رفتار افراد در محیط کار نمی تواند نشان دهنده کلیت شخصیت آنها باشد لذا در مورد نوع رفتار، اخلاق، خلق وخو و صفات و شخصیت او در میان دوستان، آشنایان، اطرافیان خصوصاً دوستان صمیمی و حتی اعضای خانواده وی، تحقیق و بررسی جدی کنید.
نزد مشاور بروید
قبل از ازدواج با فردی که سابقه طلاق را دارد ، به مشاوره مراجعه کنید تا او شما را راهنمایی نماید .
خانواده تان را وارد قضیه کنید
به خانواده تان بگویید که فردی که به خواستگاری شما می آید مطلقه بوده است و از آنها بخواهید که او را ارزیابی کنند و نظرشان را بگویند.
وارد رابطه جنسی نشوید
اگر صیغه محرمیت خوانده اید تا وقتی که رسماً عقد دائم نکرده اید وارد رابطه جنسی نشوید. اگر خواستگارتان به خاطر ناکامی جنسی ای که از ازدواج قبلی اش مطرح می کند برای شما شرط و شروط می گذارد وخواهان برقراری رابطه است ، ین کار را انجام ندهید.
عجله نکنید
به خاطر ترس از مجرد ماندن در ازدواج عجله نکنید.

رفتن پیش مشاور قبل از ازدواج

تنها به شرایط مالی او توجه نکنید
مطمئنا فردی که تجربه زندگی مشترک را دارد بیشتر از یک فرد مجرد مال و منال دارد و ممکن است دارای خانه و ماشین باشد که فرد مجرد از آن بی بهره است . تنها به مسائل مالی نیاندیشید زیرا این مسائل در زندگی مشترک سبب خوشبختی کامل نمی شوند .بعضی از دختران مجرد نیز فکر می کنند که خواستگاران مطلقه چون تجربه یک زندگی را داشته اند، پخته ترند. چیادتان باشد لزوماً همه مردان مطلقه پخته تر و منطقی تر نیستند.
سخن آخر :
ازدواج با مرد مطلقه همیشه بد نیست و چندان دور از ذهن نبوده و حتی گاهی می تواند نتایج و سرانجام بسیار خوبی را هم برای طرفین رقم بزند اگر انتخاب آگاهانه ای صورت پذیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها