رئیس اتاق اصناف تهران:

برگزاری حراج صنفی ممنوع است

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: براساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا و در راستای جلوگیری از تجمعات مردمی برگزاری هر گونه حراج صنفی ممنوع است.
کد خبر: ۱۲۸۷۲۶۳

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، قاسم نوده فراهانی در گفتگو با شبکه خبر در مورد برگزاری حراج فروش کیف و کفش توسط یکی از واحدهای صنفی واقع در پاساژی در منطقه شهرک غرب تهران در روز گذشته گفت: این واحد صنفی بدون مجوز اقدام به برگزاری حراج کرده بود در حالی که برای برگزاری هر گونه حراجی باید مجوز لازم از اتحادیه مربوطه کسب شود.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: همچنین واحد صنفی مذکور فاقد جواز کسب بوده و به عبارتی فعالیت صنفی آن نیز غیر مجاز بوده است.

وی بیان داشت: روز گذشته اتاق اصناف تهران پس از مطلع شدن از تخلف صورت گرفته توسط واحد صنفی مذکور، مبنی بر برگزاری حراج و ایجاد تجمع مردمی در پاساژ و محیط بسته، اکیپی از بازرسین اتاق اصناف تهران به همراه مأمورین نیروی انتظامی به محل اعزام کرد و به دنبال بی توجهی مالک واحد صنفی به تذکرات بازرسین، واحد صنفی پلمب شد.

نوده فراهانی با اشاره به اینکه برگزاری هر گونه حراج برای فروش اجناس در شرایط کرونایی از سوی ستاد ملی کرونا ممنوع اعلام شده است، گفت: اتاق اصناف تهران نیز براین اساس روزانه بازرسی‌هایی در سطح شهر تهران انجام می‌دهد و با هر گونه تخلفی مطابق قانون برخورد می‌کند.

وی بیان داشت: در چند ماه گذشته اتاق اصناف تهران در مجموع 112 هزار و 700 بازرسی انجام داده که 9 هزار و 700 واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مبارزه با شیوع کرونا برای اعمال قانون به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به ممنوعیت فعالیت واحدهای صنفی بعد از ساعت 18، بنا به دستورالعمل ستاد ملی کرونا بیان داشت: به دنبال بازرسی های انجام شده از آغاز طرح ممنوعیت فعالیت بعد از ساعت 18 بیش از 400 واحد صنفی که بعد از این ساعت همچنان فعالیت داشته اند، تذکر گرفتند و 30 واحد صنفی نیز به علت عدم رعایت ضوابط قانونی مشمول جریمه شده اند.

برچسب ها: حراج پلمب کرونا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها