jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۳۸۸۱ ۰۹ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۹:۵۱

علاقه و محبت به فرزند، بخش جدایی ناپذیر زندگی هر پدر و مادری است اما اگر بیشتر از عشق به همسرتان باشد، ممکن است با مشکل مواجه شوید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبر آنلاین ، عشق به فرزند می‌تواند کاری کند که حاضر باشید برای درست کردن کاردستی تا ساعت یک نصف شب بیدار بمانید یا ۲۰ کیلومتر رانندگی کنید تا فقط یک کفش فوتبال را به فرزندتان برسانید اما غیرمعقول‌ترین کاری که والدین مرتکب آن می‌شوند، علاقه بیش از حد به فرزند، حتی بیشتر از همسر است.

قطعا پدر و مادر باید فرزندشان را دوست بدارند و به نیازشان توجه کنند. عشق به فرزند مثل رفتن به مدرسه اجتناب ناپذیر است و عشق به همسر کاملا به انتخاب و تمرین ما بستگی دارد.

محققان عقیده دارند، کودکانی که والدینشان به یکدیگر عشق می‌ورزند، شادترند و احساس امنیت بیشتری دارند. در واقع آنها نه تنها الگویی برای شکل اصلی رابطه والدین در خانواده دارند، بلکه از این طریق می‌آموزند در چنین رابطه‌ای افراد چگونه با هم رفتار می‌کنند.

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد که تنش‌های موجود در روابط والدین، به ندرت وارد ارتباط آنها با فرزندشان نیز می‌شود. کودکان به دلیل عدم توانایی در تحلیل تنش‌های موجود در رفتار والدین با یکدیگر، خودشان را در این موضوع مقصر می‌دانند.

چرا نباید فرزندتان را بیشتر از همسرتان دوست داشته باشید؟

مشکل دیگری که در این بین پیش می‌آید، تبدیل شدن فرزندان به مدل رویایی والدین است. والدینی که تمام احساساتشان را در فرزندشان سرمایه‌گذاری می‌کنند، در بزرگسالی از او انتظاراتی خواهند داشت، مثل این که بخواهند تمام آرزوهای از دست رفته‌شان در انسانی که بزرگش کرده‌اند متجلی شود. مسلما فرزند شما وقتی به نوجوانی و جوانی می‌رسد، از این که بخواهد شما را به آرزوهایتان برساند کلافه می‌شود.

پدر و مادر گاهی آنقدر درگیر مشکلات فرزندشان می‌شوند که خودشان را فراموش می‌کنند. محقیق این مساله را عامل نیمی از طلاق‌ها در سنین بالای ۵۰ سال می‌دانند.

تنها راه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی این است که به یادداشته باشید، فرزندتان تنها علت کنار هم بودن شما و همسرتان نیستند؛ و در واقع مسئولیتی است که شما به همراه شریک زندگی‌تان آن را پذیرفته‌اید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر