jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۱۲۸۳۱۱۷   ۰۶ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۷

گزارشی غیررسمی اعلام می‌کند مایکروسافت در تلاش است تا ماه دسامبر (آذر و دی) ساخت سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ ایکس را بدون امکان اجرای اپلیکیشن‌های Win32 به‌پایان برساند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از زومیت، مایکروسافت در ابتدا اعلام کرده بود ویندوز ۱۰ ایکس (Microsoft Windows 10X) به‌طور ویژه برای دستگاه‌های مجهز به دو نمایشگر توسعه داده می‌شود. با‌این‌حال مشکلاتی در مسیر توسعه پیش آمد که باعث شد درنهایت مایکروسافت برنامه‌هایش را تغییر دهد. مایکروسافت در آخرین بیانیه‌ی مربوط به ویندوز 10X اعلام کرد این سیستم‌عامل قرار است نخست برای دستگاه‌های ارزان‌قیمت تک‌نمایشگره به‌منظور رقابت با دستگاه‌هایی دردسترس قرار گیرد که از کروم OS استفاده می‌کنند.

یکی از مشکلات پیش‌آمده برای مایکروسافت این بود که نمی‌شد اپلیکیشن‌های Win32 را به‌درستی در داخل کانتینر در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ ایکس اجرا کرد. خبرگزاری ویندوز لیتست در گزارشی جدید نوشت مایکروسافت قصد دارد دسامبر ۲۰۲۰ (آذر و دی ۱۳۹۹) مجموعه‌قابلیت‌های ویندوز ۱۰ ایکس را کاملا طراحی کند. این مجموعه‌قابلیت‌ها قرار نیست اجرای اپلیکیشن‌های Win32 درون کانتینرهای VAIL را شامل شود. بدین‌ترتیب به‌نوشته‌ی ویندوز لیتست‌، ویندوز 10X قرار است صرفا اپلیکیشن‌های تحت‌وب (PWA) و اپلیکیشن‌های یونیورسال (UWP) را اجرا کند.

همچنین طبق شایعه‌ی جدید، مایکروسافت قصد دارد نسخه‌ی تحت‌وب ورد، پاورپوینت، اکسل، تیمز، اسکایپ و برخی از اپلیکیشن‌های دیگر را به‌صورت پیش‌فرض روی ویندوز 10X نصب کند؛ البته کاربران سازمانی همچنان خواهند توانست ازطریق مجازی‌سازی دسکتاپ اپلیکیشن‌های Win32 را اجرا کنند. 

طبق ادعاهای ویندوز لیتست، انتظار می‌رود مایکروسافت در بهار ۲۰۲۱ دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ ایکس معرفی کند. همچنین، شرکت ردموندی تلاش خواهد کرد در بازه‌ی بین دسامبر ۲۰۲۰ تا بهار ۲۰۲۱ باگ‌های ویندوز ۱۰ ایکس را رفع و درصورت امکان، قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه کند. در‌حال‌حاضر، نمی‌دانیم که مایکروسافت می‌خواهد بتای عمومی ویندوز ۱۰ ایکس را منتشر کند یا خیر.

مایکروسافت از مدتی پیش قابلیت‌هایی که در ابتدا قرار بود صرفا در ویندوز ۱۰ ایکس به‌کار بروند، به نسخه‌ی معمولی ویندوز ۱۰ نیز آورده است که از بین آن‌ها می‌توانیم به صفحه‌کلید مجازی جدید اشاره کنیم. گفته می‌شود مایکروسافت می‌کوشد تا سال ۲۰۲۲ نسخه‌ی دونمایشگره‌ی ویندوز ۱۰ ایکس را هم منتشر کند.

 

ویندوز ۱۰ ایکس سیستم‌عامل کاملا جدیدی نیست و صرفا تغییراتی درمقایسه‌با ویندوز ۱۰ به‌خود دیده است. بزرگ‌ترین تفاوت بین ویندوز ۱۰ ایکس با ویندوز ۱۰ رابط کاربری است. در ویندوز ۱۰ ایکس، جایگاه آیتم‌های رابط کاربری تغییر می‌کند و منو استارت آن با ویندوز ۱۰ معمولی تفاوتی چشمگیر دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر