jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۸۱۱۵۱ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۳

سرویس ایزو‌له سازی «کلادفلر» که مرورگر وب را در فضای ابری اجرا می‌کند در فاز بتا ارائه شد. این سرویس ریسک‌های امنیتی را از کاربران دور کرده و احتمال سواستفاده هکرها از مرورگر برای آلوده‌سازی سیستم را به حداقل می‌رساند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،این روزها بسیاری از امور محاسباتی به جای نرم‌افزارهای مختلف در مرورگر و بر بستر نت صورت می‌گیرد. همین عامل باعث شده شرکت‌ها با استفاده از سرویس ایزوله سازی، مرورگر را به جای سیستم کاربر در ماشین‌های مجازی واقع در دیتاسنتر ارائه دهندگان سرویس ابری اجرا کنند. هدف از اینکار این است که تهدیدات متوجه مرورگر در ماشین مجازی باقی مانده و کامپیوترهای شرکت را آلوده نکنند.

بسیاری از سرویس‌های ایزوله‌سازی مرورگر ایزوله را ضبط کرده و استریم زنده آنرا برای کاربر می‌فرستند که باعث کاهش چشمگیر سرعت می شود. روش دیگر هم که بازگشایی صفحه، بررسی آن و ارسال به کاربر است می‌تواند به عدم شناسایی برخی تهدیدات یا نمایش نادرست صفحه منجر شود.

کلادفلر برای حل این مشکل سرویس جدیدی را توسعه داده که تنها خروجی نهایی مرورگر از رندر یک صفحه وب را به کاربر ارسال می‌کند. در نتیجه تنها چیزی که به دستگاه کاربر ارسال می‌شود، بسته‌ای از دستورات خام برای رندر صفحه است که نه تنها تهدیدی را متوجه سیستم نمی‌کند بلکه به معنی سازگاری آن با مرورگرهای کروم، اج، فایرفاکس و سافاری است.

از آنجا که کلادفلر در ۲۰۰ شهر دنیا دارای دیتاسنتر است، سرویس ایزوله سازی مرورگر آنها باید فارغ از مکان کاربر سرعت بالایی داشته باشد. کاربران مشتاق می‌توانند از همین حالا برای استفاده از نسخه بتای این سرویس ثبت‌نام کنند. این شرکت طی ماه‌های اخیر از سرویس‌های دیگری نظیر هشدار وقوع حملات DDoS به سایت‌ها، افزایش سرعت سایت‌های وردپرسی و پلتفرم تحلیل سایت با تمرکز بر امنیت نیز رونمایی کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر