jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۸۰۵۲۴ ۲۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۵:۳۷

یکی از مشکلات نقره این است که بعد از گذشت زمان کدر می شود . ما در این مقاله به بررسی روش سفید کردن نقره و برق انداختن جواهرات نقره ای می پردازیم .

فویل آلومینیومی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از zivaralat، با این دستورالمعل دیگر نقره‌  کدر و سیاه وجود نخواهد داشت. یک لیتر آب، یک قاشق غذاخوری جوش‌ شیرین و یک قطعه فویل آلومینیوم را در یک ظرف ریخته و آنها را بجوشانید. سپس ظرف نقره‌ای خود را برای ده ثانیه داخل قابلمه‌ی جوشان بگذارید (اگر بسیار کدر است، زمان بیشتری لازم است)، سپس آن را خارج کنید. معجزه می‌کند!

اگر رویه‌ی کدر نقره هنوز باقی مانده است در ادامه آمده که چگونه آن را براق کنید: خمیر ضخیمی از ۱/۴ فنجان  جوش شیرین  و دو قاشق غذاخوری آب تهیه کنید. سپس با یک اسفنج نم آن را روی سطح بگذارید، سپس ظرف را شسته و خشک کنید.

روش سفید کردن نقره و برق انداختن جواهرات نقره ای

 

پودرماشین لباسشویی 

 

برای آنکه زیورآلاتو ظروف نقره‌ای شما بدرخشند، یک کاسه‌ متوسط برداشته و یک فویل آلومینیومی را در آن بیندازید و آن را با آب جوش پر کنید. یک قاشق غذاخوری پودر ماشین لباسشویی را در آن حل کنید، سپس نقره‌جات خود را برای یک دقیقه در آن غوطه ور کنید. سپس آن را با آب بشویید و بگذارید خشک شود.

 

سس کچاپ

 

یکی راه ها در روش سفید کردن نقره  استفاده از سس کچاپ است . در اینجا خواهید فهمید که چگونه با همین مواد می‌تواندی نقره‌جات خود را براق کنید. مقدار کمی سس کچاپ را روی دستمال کاغذی بپاشید و به آرامی روی نواحی کدر بکشید. اگر نقره‌جات شما درخشان‌تر نشدند، بگذارید سس کچاپ حدودا ۱۵ دقیقه روی سطح بماند، سپس با یک دستمال نرم آن را پاک کنید و بعد سطح را بشویید. در مواردی که سطوح بافت‌دار هستند، مانند برخی از جاشمعی‎ها یا وسایل فانتزی از مسواک برای تمیز کردن درزها و شکاف‌ها استفاده کنید.

 

نشاسته‌ی ذرت

 

خمیری از نشاسته‌ی ذرت و آب می‌تواند ظاهر نقره‌جات شما را مثل روز اولش بکند. با یک دستمال نم‌دار این خمیر را روی سطح مورد نظر بگذارید تا خشک شود، سپس با یک دستمال نسبتا زبر مثل دستمال حوله‌ای یا دستمال کتان پشم آن را بسایید. نکته: می‌توانید بجای آن ماده از پتاسیم بیترات یا همان کرم تارتار نیز استفاده کنید.

 

مایع دستشویی

 

مایع دستشویی نه تنها با جرم‌ها مبارزه می‌کند، بلکه استفاده از آن یک روش فوق‌العاده برای چگونگی درخشان کردن نقره نیز است. چند قطره از آن را روی پارچه بریزید و با یک دستمال نرم روی سطح کدر شده بکشید.

 

نوشیدنی گازدار  لیمویی

 

درخشش  نقره‌جات خود را با استفاده از غوطه ور کردن آنها در  کاسه از نوشیدنی گازدار لیمو به مدت یک ساعت دوباره بدست آورید. سپس آن را بشویید و کامل خشک کنید.

 

خمیر دندان

 

مقدار کمی خمیر دندان را بر روی یک پارچه قرار دهید و روی نقره بکشید. سپس آن را بشویید و ببینید که چقدر زیبا می‌درخشد. خمیردندان می‌تواند انواع مشکلات خانگی را حل کند که هیچ ارتباطی با دندان ندارند.

 

شیشه‌ شوی

 

در اینجا نحوه درخشان‌ کردن نقره در حالی که  شیشه‌‌های خود را تمیز می‌کنید را به شما ارائه می‌دهیم؛ دو تیر با یک نشان. اسپری شیشه‌شوی را بر روی یک پارچه یا مسواک پخش کنید و از آن برای تمیز کردن نقره‌جات خود استفاده کنید. شما باید بتوانید نقره خود را به حالت براق اصلی بازگردانید.

 

نرم‌ کننده‌ی مو

 

اگر می‌خواهید از کدر شدن وسایل خود جلوگیری کنید، مقداری نرم‌کنند روی سطح نقره‌ای خود بزنید. نرم‌کننده‌ها خاصیت تمیزکنندگی عالی‌ای دارند.

 

گچ

 

اگر چند عدد گچ را در کشو یا قفسه‌ای که در آن ظروف را می‌گذارید قرار دهید، وسایل شما درخشان باقی می‌مانند. گچ رطوبت را جذب می‌کند و مانع از کدر شدن ظاهری ظروف شما می‌شود.

 

 آمونیاک

 

بدلیجات و زیورآلات نقره‌ای خود را با کمی آمونیاک درخشان کنید. به مدت ده دقیقه آنها را در محلولی از یک فنجان آب گرم و نصف فنجان آمونیاک قرار دهید. سپس به آرامی آن را بشویید و خشک کنید.

 

 سرکه 

 

در اینجا نحوه‌ی براق کردن نقره با سرکه را برای شما آورده‌ایم. ممکن است هنوز از خاصیت تمیزکنندگی همه‌کاره‌ی سرکه خبر نداشته باشید. درخشندگی و زرق و برق نقره‌جات و جواهرات خود را با قرار دادن آنها در نصف فنجان سرکه همراه با دو قاشق غذاخوری جوش‌ شیرین برگردانید، آنها را به مدت دو الی سه ساعت در این محلول قرار دهید. سپس آنها را با آب سرد شسته و بگذارید خشک شوند.

 

آبلیمو و نمک

 

نقره‌جات خود را یک شب در مخلوطی از یک قاشق غذاخوری لیمو، نصف فنجان آب و نصف فنجان شیر خشک بیاندازید و ببینید که چگونه برق خواهند زد و درخشان می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر