jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۸۰۱۵۱ ۲۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۸

نقص‌های امنیتی موجود در دستگاه‌های سوم شخص سیستم‌عامل اندروید موجب شده است که کمپانی گوگل بر آن شود که به‌صورت مستقیم برای حل این مشکلات اقدام کند.

هشدار گوگل در رابطه با وجود نقص‌های امنیتی زیاد در دستگاه‌های غیرپیکسلی
نقص‌های امنیتی موجود در دستگاه‌های سوم شخص سیستم‌عامل اندروید موجب شده است که کمپانی گوگل بر آن شود که به‌صورت مستقیم برای حل این مشکلات اقدام کند.


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایتنا، گوگل در حال حاضر در تلاش است تا امنیت سیستم‌عامل اندروید را از طریق برنامه‌هایی نظیر به‌روزرسانی‌های سریع یا برگزاری باگ باونتی افزایش بدهد. این کمپانی در همین راستا قصد دارد تا با راه‌اندازی تیم ویژه‌ای نقص‌های امنیتی دستگاه‌های سوم شخص را نیز بررسی کند.

به‌این‌ترتیب کمپانی گوگل برنامه جدیدی را به نام Android Partner Vulnerability راه‌اندازی کرده است که از طریق آن می‌تواند نقص‌هایی که مختص دستگاه‌های سوم شخص اندرویدی هستند را مدیریت کند. گوگل امیدوار است که بتواند این نقص‌ها را برطرف کرده یا کاربران را از مشکلات بالقوه در این زمینه با خبر کند.


این کمپانی اعلام کرد که این برنامه در خال حاضر به شماری از مشکلات سیستم‌عامل اندروید پرداخته است. البته نام این کمپانی‌ها هنوز مشخص نیست اما یکی از مشارکت‌کنندگان در این برنامه نام چند کمپانی را ذکر کرده است. برای مثال هواوی در سال 2019 با پشتیبانی دستگاه نا امن مشکل داشته است. کمپانی اوپو، ویوو، زدتی‌ای، میزو، مدیاتک، دیجی تایم و ترنشن نیز هرکدام با مشکل‌هایی روبرو بوده‌اند.

کمپانی گوگل پیش از افشای نقص‌های امنیتی تمامی فروشندگان را از آن‌ها آگاه کرده است و تنها در صورتی به افشای آن‌ها پرداخته است که نقص‌های یاد شده برطرف نشده بود.

این حرکت البته یک یادآوری برای به‌روز نگه‌داشتن دستگاه شما است اما به شرکای Android نیز فشار وارد می‌کند که ایرادات خود را برطرف کنند در غیر این صورت عموم افراد از نقص‌های آن‌ها با خبر می‌شوند . این برنامه در صورت موفقیت موجب می‌شود که امنیت در کل سیستم اندروید افزایش یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر