استرس برای مرد خونه خطرناک تر است یا خانم خونه

استرس برای زنان خطرناک است یا مردان؟

استرس در دنیای امروز بر روی مردان و زنان تاثیر می گذارد که خطر آن برای یکی از آنها بیشتر است، فکر می کنید استرس برای زنان خطرناک تر است یا مردان؟
کد خبر: ۱۲۷۹۵۰۴

 پیامدهای استرس برای زنان و مردان

 به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سیمرغ ، استرس یکی از آسیب زاترین مشکلات روان شناختی است که می تواند سلامت جسمی و روحی هر انسانی را تهدید کند. استرس به صورت واکنش فیزیولوژیک بدن به شرایط تهدیدآمیز محیطی تعریف می شود. واکنش هایی مانند افزایش ضربان قلب، افزایش تنفس و جمع شدن خون در دست و پاها که بدن را برای واکنش مناسب درباره آن تهدید ادراک شده، آماده می کند. در واقع این تفکر ماست که باعث ایجاد استرس در یک موقعیت خاص می شود. به طور مثال پرش از هواپیما با چتر را یک عده خطرآفرین و در نتیجه استرس زا برداشت می کنند اما عده دیگری آن را یک چالش هیجان انگیز در نظر می گیرند.

استرس برای زنان خطرناک است یا مردان؟
 این عامل نقش شخصیت و یادگیری را در ادراک استرس پررنگ می سازد. برخی افراد در بیشتر شرایط، احساس خطر می کنند و دچار استرس می شوند، صرف نظر از این که آیا آن شرایط واقعا خطرناک است یا خیر؟ به نقل از مجله  sleep med clin، به تازگی محققان آمریکایی در یک تحقیق جالب به بررسی تفاوت میزان تاثیر استرس بر زنان و مردان پرداختند. در خور ذکر است که از  200 زن و مرد برای شرکت در این تحقیق کمک گرفته شد تا نتایج به دست آمده، دقیق تر باشد.

در این تحقیق و پس از در معرض قرارگیری با موقعیت های استرس زا مشخص شد که زنان در ریسک بالاتری نسبت به مردان برای گسترش اختلالات روانی هستند که شامل بی خوابی و دیدن کابوس است. آشفتگی در خواب یکی از بیشترین علایم التهابی مربوط به اختلالات استرس است که بیشتر برای زنان اتفاق می افتاد. بنابراین و طبق نتایج این تحقیق، زنان نسبت به مردان پس از در معرض استرس قرار گرفتن، بیشتر دچار اختلالات روانی می شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها