jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۹۴۴۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۸

فوق تخصص خون و آنکولوژیست درباره سرطان پروستات گفت: این بیماری معمولا در دهه پنجم و ششم زندگی خود را نشان می‌دهد و توصیه می‌شود که آقایان حداقل سالی یک بار جهت انجام آزمایش خون و معاینه فیزیکی به مراکز درمانی اورولوژی مراجعه کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، حسین کامران زاده در گفتگو با فارس درباره سرطان پروستات اظهار داشت: این بیماری در آقایان به ویژه در سنین بالاتر بسیار شایع و عموما بدون علامت است؛ اما درصورت‌ مشاهده علائمی از جمله مشکلات ادراری (تکرر ادرار، انسداد مجازی اداری و...) باید در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه شود. این علائم، علائم اولیه هستند و در موارد پیشرفته سرطان پروستات بسته به ارگان درگیر شده، علائمی مثل درگیری بافت کبد و استخوان ها متفاوت خواهند بود.

وی در خصوص راه ساده تشخیص این بیماری گفت: مراجعه به اورولوژیست ها برای شناسایی سرطان (به ویژه سرطان پروستات) با استفاده از آزمایش ساده خون و معاینه فیزیکی می تواند به راحتی منجر به تشخیص این بیماری شود. این بیماری معمولا در دهه پنجم و ششم زندگی خود را نشان می‌دهد و توصیه می‌شود که آقایان حداقل سالی یک بار جهت انجام آزمایش خون و معاینه فیزیکی به مراکز درمانی اورولوژی مراجعه کنند.

کامران زاده فوق تخصص خون و انکولوژیست با اشاره بر درمان دارویی بیماری های پروستات ذکر کرد: اکثر بیماری های پروستات با دارو درمان می‌شود و در موارد خاص بیمار نیاز به جراحی پیدا می‌کند. عمل جراحی پروستات یک عمل ساده است و اختلال خاصی را برای بیمار ایجاد نخواهد کرد.

فوق تخصص خون و آنکولوژیست با تاکید بر اینکه دارو و یا رژیم غذایی خاصی برای جلوگیری از سرطان پروستات تعریف نشده گفت: راهی برای پیشگیری از وقوع این بیماری وجود ندارد. دارو هایی برای این بیماری تعریف شده اند؛ اما به دلیل عوارض جانبی زیاد و عدم صرفه اقتصادی، این دارو ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری در مرحله اول، تشخیص زودهنگام آن است. همچنین عواملی از جمله چاقی، اختلالات هورمونی و تغذیه نامناسب نه تنها سرطان پروستات، بلکه احتمال بروز تمامی سرطان ها را تشدید می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر