jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۷۹۲۴۲   ۱۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۲

در مدت های طولانی با دیدن صفحات موبایل باعث خشکی چشم خواهد شد

مضرات نگاه کردن طولانی مدت به صفحه موبایل برای چشم

یک فوق تخصص چشم شبکیه گفت: استفاده طولانی مدت از موبایل و نگاه کردن به صفحه نمایش موبایل برای کاربرانی که عیوب انکساری دوربینی دارند باعث بالا رفتن نمره چشم خود می شوند.

title

مضرات نگاه کردن طولانی مدت به صفحه موبایل برای چشمیک فوق تخصص چشم شبکیه گفت: استفاده طولانی مدت از موبایل و نگاه کردن به صفحه نمایش موبایل برای کاربرانی که عیوب انکساری دوربینی دارند باعث بالا رفتن نمره چشم خود می شوند.

 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از راه دانادکتر محمد رسول صبوری فوق تخصص چشم شبکیه در گفت و گو با خبرنگار سپید پوش با تذکر به کسانی که در شبکه های اجتماعی آنلاین غرق درارسال  متن و تصویر در اینترنت هستند ودایم برروی صفحات نمایشی  موبایل خیره می شوند گفت:

چون امواج موبایل “الکترومغناطیسی” است زیاد نمی تواند به چشم آسیبی برساند ولی اگر  کاربر موبایل در مدت های طولانی با دیدن صفحات موبایل پلک زدن چشمانش را فراموش کند باعث خشکی چشم خواهد شد.

وی با تاکید براینکه صفحه نوشتاری و حروف ها ی متن در مانیتورصفحه موبایل از فونت ریز است خاطر نشان کرد:
دیدن حروفهای  کوچک در متن نوشته ممکن است کاربرانی که عیوب انکساری دارند اذیت شوند ولی اگر چشمانتان نردیک بین باشد مشکل زیادی برای دیدن صفحه مانیتور موبایل ایجاد نمی شود.

رسولی باتوجه به سن افراد وعیوب انکساری از نوع دوربینی در چشم کاربرموبایل گفت: اگر در سن جوانی مشکل عیب دوربینی چشم بیش از 4 دهم باشد فرد در خواندن ودیدن حروف در صفحه موبایل دچار خستگی چشم خواهند شد و باید عینک بزند.

این فوق تخصص چشم شبکیه در خصوص کسانی که بالای سن 45 سال سن دارند وبه پیری چشم مبتلا هستند تصریح کرد: کاربری که  بادیدن  صفحه  موبایل فشار در چشم خود حس می کند یا به سردرد مبتلا می شود با مراجعه به اپتومتریست (بینایی سنج ) وچشم پزشک در درمان عیوب انکساری چشم خود باشند.
وی خشکی چشم، سردرد، تار بینی و اختلالات تطابقی شدید را از علائم و عوارض در کسانی که که زیاد به صفحه موبایل خیره می شوند عنوان کرد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر