jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۱۲۷۹۰۳۳ ۱۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۰

ورزشکان خیلی به وعده غذایی خود اهمیت میدهند

خوراکی های ممنوعه قبل از ورزش

در این مطلب چند ماده ی غذایی را عنوان می کنیم که قبل از ورزش مناسب نیستند و در صورت استفاده می تواند باعث ایجاد دل درد، کرامپ های عضلانی و سستی و بی حالی شوند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایران کوک،بدون شک ورزش کردن بدون تغذیه ی مناسب مؤثر نخواهد بود. اگر می خواهید به طور جدی و اصولی ورزش کنید نمی توانید هر ماده ی غذایی را در هر زمانی که دوست داشتید میل کنید. در این مطلب چند ماده ی غذایی را عنوان می کنیم که قبل از ورزش مناسب نیستند و در صورت استفاده می تواند باعث ایجاد دل درد، کرامپ های عضلانی و سستی و بی حالی شوند.

خوراکی های ممنوعه قبل از ورزش

شکلات پروتئینی

خوردن شکلات پروتئینی برای بعد از ورزش مناسب است. این شکلات ها اغلب سرشار از قند هستند که بعد از مصرف افت قند خون را نیز به همراه دارند. این شکلات ها همچنین حاوی میزان زیادی پروتئین و در عین حال کربوهیدرات های کمی هستند که انرژی لازم برای انجام یک جلسه ی ورزشی را به بدن نمی رسانند. قبل از ورزش بهتر است محصولات انرژی زای حاوی غلات کامل و کم قند را انتخاب کنید.

 

شکلات سیاه یا تلخ

شکلات سیاه یک ماده ی غذایی فوق العاده است و انرژی زیادی تولید می کند. چون حاوی قند و کربوهیدرات است که انرژی تولید کرده و برای ورزشکاران مناسب است. اما مشکل اکثر میان وعده هایی مانند شکلات این است که مصرف آن ها با افت قند خون همراه هستند. این مسئله نیز باعث ایجاد خستگی شده و شروع ورزش را سخت می کند. بنابراین بهتر است یک خوردنی مناسب تر که نیاز به زمان بیشتری برای هضم دارد و کم قند است انتخاب کنید.

 

نوشابه ها

نوشابه ها  انتخاب های مناسبی برای قبل از ورزش محسوب نمی شوند به خاطر اینکه سرشار از قند بوده و افت قند خون را به همراه دارند. نوشابه ها همچنین گازدار هستند و حین ورزش معده را به هم می ریزند. بهترین نوشیدنی قبل از ورزش همان آب است؛ چون باعث تأمین آب بدن شده و انرژی را کاهش نمی دهد

۶ کاری که می‌توانید هر روز برای جلوگیری از سرطان انجام دهید

 

سبزیجات

مصرف سبزیجات قبل از ورزش به دلیل فیبر زیاد می تواند مشکل ساز شود. از مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر قبل از ورزش خودداری کنید. چون فیبرها سرعت هضم غذا را افزایش می دهند و می توانند شما را در حین ورزش دچار مشکل کنند.

 

ماست

ماست حاوی  پروتئین، فیبرها و میزان مناسبی پروبیوتیک هست که برای دستگاه گوارش مفید هستند. اما با این حال ماست یک محصول لبنی است که با ورزش جور نیست. حتی اگر شما نسبت به محصولات لبنی حساس نباشید باز هم مصرف ماست امکان بروز کرامپ های عضلانی، ناراحتی و حتی اسهال را فراهم می سازدبنابراین بهتر است مصرف آن را به بعد از ورزش موکول کنید. اگر نمی توانید از ماست دل بکنید بهتر است مصرف آن حداقل دو ساعت قبل از شروع جلسه ی ورزشی باشد.

 

اسموتی ها

مصرف  اسموتی ها برای قبل از ورزش چندان مناسب نیستند. اگر چند ساعت قبل از ورزش اسموتی بنوشید درست زمان رسیدن به باشگاه و شروع به ورزش دلتان ضعف خواهد رفت. علاوه بر این اسموتی ها معمولاً سرشار از فیبر هستند که باعث ایجاد احساس ناراحتی دردستگاه گوارش می شوند. اگر در تهیه ی این نوشیدنی ها از شیر استفاده می کنید احتمال بروز استفراغ در صورت انجام ورزش های سنگین تر وجود دارد. بنابراین بهتر است اسموتی ها را در وعده ی صبحانه و یا اگر مایل بودید بعد از ورزش نوش جان کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر