تقریبا همه لباس های مشکی بعد از شست و شو ها و خشک کردن های مکرر، رنگ و روی خود را از دست می دهند. در این مقاله قصد داریم روش هایی را آموزش دهیم که به جای خرید دوباره لباس، آن ها را به حالت قبل بازگردانید، پس ما با همراه باشید.
تقریبا همه لباس های مشکی بعد از شست و شو ها و خشک کردن های مکرر، رنگ و روی خود را از دست می دهند. در این مقاله قصد داریم روش هایی را آموزش دهیم که به جای خرید دوباره لباس، آن ها را به حالت قبل بازگردانید، پس ما با همراه باشید.
کد خبر: ۱۲۷۸۷۳۵

روش اول استفاده از رنگ

۱- مطمئن شوید که پارچه لباستان قابل رنگ کردن است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبره، رنگ لباس، بر روی پارچه های طبیعی مثل پنبه، کتان و ابریشم بهترین تاثیر را می گذارد. پارچه هایی از جنس ریون و نایلون نیز قابل رنگ کردن هستند. تعدادی از پارچه ها مثل پارچه های صد در صد پلی استر، به هیچ عنوان قابل رنگ کردن نیستند. پس از رنگ کردن آن ها خودداری کنید.

 • پارچه هایی که دارای برچسب” فقط خشک شویی” هستند را رنگ نکنید.
 • پارچه های مختلف، قدرت جذب رنگ متفاوتی دارند، پس اگر مطمئن نیستید، اول در قسمت کوچک تری امتحان کنید.

۲- ظرف مناسبی آماده کنید

از ظرف و یا سطل استیل برای ظرف رنگ کردن لباس خود، استفاده کنید. اسفنج و دستمال هم در دسترس داشته باشید.

 • از ظرف های فایبرگلاس استفاده نکنید، چرا که آن ها باعث ایجاد لکه می شوند.
 • در تمام مراحل از دستکش استفاده کنید.

 

۳- ظرف را با آب داغ پر کنید

هرچقدر آب داغ تر باشد، رنگ به دست آمده پر رنگ تر خواهد بود. حداکثر درجه از آبی که شما  می توانید استفاده کنید ۶۰ درجه سانتی گراد می باشد که مشکی پر رنگ تری را به وجود می آورد. مطمئن شوید که آب ظرف به قدری باشد که لباس در آن غوطه ور شود.

 

۴- پودر رنگ خود را در ظرف جداگانه ای در آب داغ حل کنید

پودر را کاملا در آب پخش کنید و از یک وسیله غیر قابل نیاز، برای مخلوط کردن آن استفاده کنید. اگر از رنگ مایع استفاده می کنید، تنها کاری که قبل از استفاده باید انجام دهید، تکان دادن آن است.

حتما چک کنید که مقدار رنگی که برای لباستان آماده کرده اید، کافی باشد. مقدار رنگ مورد نیاز هر محصول با محصول دیگر متفاوت است.

 

۵- مخلوط خود را در ظرف استیل بریزید

دقت کنید که مخلوط رنگ، کاملا در آب داغ، حل شود. آب ظرف باید به اندازه ای باشد که بتوانید لباس را در ظرف حرکت دهید.

 • یک قاشق غذاخوری مواد شوینده به ظرف اضافه کنید. این کار باعث جذب بهتر رنگ میشود. مواد شوینده را کاملا در آب مخلوط کنید تا حل شود.
 • در هنگام رنگ کردن پارچه های کتان، ابریشم مصنوعی و الیاف گیاهی به منظور ایجاد رنگ بهتر، یک فنجان نمک به ظرف اضافه کنید.
 • در هنگام رنگ کردن نایلون، ابریشم و پشم نیز می توانید از سرکه برای ایجاد رنگ بهتر کمک بگیرید.

 

۶- لباس را در ظرف قرار دهید

لباس را در ظرف قرار دهید. هر چقدر لباس بیشتر در ظرف بماند، رنگ ایجاد شده پررنگ تر خواهد بود. لباس ها حداکثر یک ساعت می توانند در ظرف بمانند. شما باید به طور مداوم لباس ها را در آب هم بزنید.

 • سعی کنید که آب ظرف را داغ نگه دارید، می توانید از اجاق و یا ماکروویو استفاده کنید و یا با کتری آب داغ به آن اضافه کنید.
 • یکی از مزیت های استفاده از ظرف استیل این است که می توانید، آن را روی شعله اجاق بگذارید تا دمای آن ثابت بماند.
 • اگر قبل از رنگ کردن لباس هایتان، برای مدت زمان کمی آن ها را در آب داغ قرار دهید، آن ها نرم تر میشوند و راحت تر رنگ را به خود جذب می کنند.

 

۷- لباس را از ظرف بیرون بیاورید و با آب گرم شست و شو دهید

آب گرم، رنگ سطح لباس را از بین میبرد. بعد از شست و شو با آب گرم، از آب سرد استفاده کنید. این کار را تا زمانی که رنگ اضافی لباس گرفته شد، انجام دهید.

 • وقتی که لباس را از ظرف بیرون می آورید، رنگ آن از رنگ نهایی پر رنگ تر می باشد.
 • لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید و از مقدار کمی مواد شوینده استفاده کنید.

 

۸- لباس ها را خشک کنید

شما میتوانید از ماشین خشک شویی استفاده کنید و یا آن ها را آویزان کنید. ولی آویزان کردن لباس ها باعث میشود که رنگ تیره خود را حفظ کنند. بعد از یک بار خشک کردن، می توانید از آن ها استفاده کنید.

برای سه بار اول شست و شو، لباس ها را در ظرف جداگانه با آب سرد بشویید. از دوره شست و شوی ملایم و عادی ماشین لباسشویی استفاده کنید.

بعد از آن می توانید لباس ها را با لباس های مشکی دیگر که رنگ نشده اند بشویید ولی توجه داشته باشید که حتما از آب سرد استفاده کنید.

بور شدن لباس مشکی

 

از بین بردن لکه لباس های مشکی با استفاده از قهوه

 

 لباس های مشکی را در ماشین لباسشویی قرار دهید و شست و شو را با دوره عادی ماشین لباس شویی و آب سرد شروع کنید.

این روش بیشتر برای پارچه های پنبه ای مثل تی شرت های رنگ و رو رفته موثر است. این روش برای پارچه های دیگر خیلی تاثیر گذار نیست قهوه بیشتر جلوه طبیعی به لباس می دهد.

 یک قوری قهوه دم کنید. اهمیتی ندارد که قهوه را چگونه تهیه می کنید، فقط باید قهوه تازه و غلیظ باشد. هر چه قهوه غلیظ تر باشد، رنگ به دست آمده نیز پررنگ تر میشود.

 دو فنجان قهوه را به ماشین لباسشویی اضافه کنید. اجازه دهید که مراحل شست و شو ادامه پیدا کند. سپس لباس هایتان را آویزان کنید (بدون خشک کردن).

 

راهکارهایی برای جلوگیری از بور شدن لباس مشکی

 • از شستن زیاد لباس ها خودداری کنید
 • لباس ها را پشت و رو بشویید
 • لباس ها را با آب سرد بشویید
 • چرخه شستشو را روی کوتاهترین زمان ممکن قرار دهید
 • از شوینده مناسب لباس های تیره استفاده کنید
 • برای خشک کردن لباس های تیره از خشک کن استفاده نکنید
 • در هنگام اتو کردن لباس مشکی،  از یک پارچه بر روی لباس استفاده کنید تا از تماس مستقیم اتو با لباس و برق افتادن آن جلوگیری کنید.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها