طبق بررسی وزارت دفاع آمریکا، خطر ابتلا به ویروس‌های تنفسی مانند کرونا در بین افرادی که واکسن آنفلوآنزا دریافت کرده‌اند، ۳۶ درصد بیشتر از سایر افراد است!
کد خبر: ۱۲۷۸۵۲۰

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، یک مطالعه نظامی با ارزیابی سربازانی که از واکسن آنفلوآنزا استفاده کردند، نشان می‌دهد که این افراد 36 درصد بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

پایگاه خبری «disabledveterans» نوشت: وزارت دفاع کشور آمریکا در بین سال‌های 2017 تا 2018 با بررسی سربازانی که واکسن آنفلوآنزا دریافت کرده‌اند، پی برد که احتمال ابتلا به ویروس‌ های تنفسی مانند کرونا و «متاپنومو» در افراد واکسینه شده در مقایسه با افراد غیر واکسینه شده به طور قابل توجهی بالاتر است.

در این مطالعه نشان داده شد که واکسن آنفلوآنزا تنها در پیشگیری از ابتلا به این ویروس مناسب است و در عوض احتمال ابتلا به ویروس‌های دیگر را تا 36 درصد افزایش می‌دهد.

این مطالعه در بین سال‌های 2017 تا 2018 و قبل از ویروس «SARS-CoV-2» که منجر به ویروس کووید19 می‌شود، انجام شده است؛ منظور از ویروس کرونا در این مطالعه، خانواده‌ کرونا ویروس‌ها است.

این آزمایش به دلیل تداخل دریافت واکسن آنفلوآنزا و ابتلا به ویروس‌های تنفسی در بین پرسنل وزارت دفاع آمریکا انجام شده است.

طبق بررسی‌های انجام شده توسط وزارت دفاع آمریکا، این مطالعه ارزش توانایی بدن انسان در مبارزه با ویروس‌ها را برجسته می‌کند؛ ظاهراً با ابتلا به آنفلوآنزا بدن به طور طبیعی ممکن است خطر ابتلا به ویروس‌های تنفسی غیرآنفلوآنزا را کاهش دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها